W 2021 r. Milanówek wyda na inwestycje 31 mln zł

Milanówek

Milanowski urząd ma już uchwalony projekt budżetu na 2021 rok. Sprawdzamy jakie inwestycje zostaną zrealizowane i ile będą kosztować.

Dochody budżety na rok 2021 ustalono w łącznej kwocie 102,4 mln zł, natomiast wydatki 128,1 mln zł. Różnica między dochodami i wydatkami stanowi planowany deficyt budżetu opiewający na 25,7 mln zł. Kwestia, która najbardziej interesuje mieszkańców to inwestycje. Na ten cel zaplanowano nieco ponad 31 mln zł.

Najbardziej kosztowny przyszłorocznym zadaniem dla Milanówka będzie budowa strażnicy Ochotniczej straży Pożarnej. Na to zadanie władze gminy w budżecie zarezerwowały aż 5,5 mln zł. Kolejnymi równie kosztownymi inwestycjami będą: rewitalizacja willi Waleria w Milanówku – stworzenie interdyscyplinarnego miejsca edukacji kulturalnej (3,4 mln zł), budowa budynku Szkoły Podstawowej nr 2 (3,4 mln zł) oraz termomodernizacja dwóch budynków Szkół Podstawowych (2,1 mln zł).

Władze miasta-ogrodu nie zapominają o inwestycjach drogowych. Choć akurat w tym przypadku najkosztowniejszą inwestycją będzie…budowa parkingów „Parkuj i jedź” w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (2,7 mln zł). W planach jest również przebudowa ul. Krakowskiej (800 tys. zł), modernizacja ul. Uroczej (470 tys. zł), modernizacja ul. Wigury (450 tys. zł) czy budowa rond w Milanówku (284 tys. zł)

Na 2021 r. planowana jest również przebudowa targowiska miejskiego (2 mln zł), budowa skateparku (254 tys. zł) oraz zakup nowych parkometrów (122 tys. zł).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “W 2021 r. Milanówek wyda na inwestycje 31 mln zł”

 1. dzbanek pisze:

  Niech w tym Milanówku zacznie się w końcu coś dziać!
  Pseudoekolodzy blokują wszelkie działania inwestycyjne zw. z wygoda mieszkańców, najważniejsze wg nich są drzewa, liście, Miasto Ogrów. Wszechobecna trylinka, koszmar w porównaniu do tego co dzieje się za miedza w Grodzisku. Żałuję, że nie przyjrzeliśmy się dokładniej temu miastu zanim wybraliśmy je rok temu na miejsce zamieszkania. Ale tak, byliśmy ostrzegani…
  Myślę jednak, że obecny burmistrz jest jakąś nadzieją dla miasta, plany wydają się sensowne, bo dotychczasowe zaniedbania są koszmarne! My mu kibicujemy, bo jeszcze nie wiadomo jak długo tu zostaniemy.
  Wystarczy się rozejrzeć dookoła, miasto zatrzymało się w czasie, a niektórzy chyba myślą, że hasło „Miasto Ogród” gwarantuje, że wszystko zrobi się samo :/

 2. jacenty pisze:

  XXI w. centrum Europy a na ulicach błoto i dziury jak w carskiej Rosji i to tak za Uralem. Owszem robi się kilka ulic rocznie, ale w takim tempie to to stulecie nie wystarczy, chyba że tamgdzie mieszkają znajomi urzędasów i rudego królika.

 3. Basen pisze:

  A o basenie nikt nie pomyśli?

 4. Wrr pisze:

  Miasto – Ogród. Liście leżą na posesjach i chodnikach, bałagan brud! Za burmistrza Wysockiego straż miejska wlepiała mandaty za bałagan na posesjach. Teraz nikt tego nie kontroluje. Wstyd!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły