VI sesja rady Milanówka

Region

Zmiany w „Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Milanówka na lata 2011–2021” i budżecie, zatwierdzenie „Wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy Milanówek na lata 2011–2015” oraz przyjęcie uchwały o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu Turczynek – to ważniejsze sprawy, jakimi zajęli się radni podczas VI sesji rady Milanówka, która odbyła się 7 kwietnia.

Zanim radni zajęli się projektami uchwał przygotowanymi na czwartkową sesję, minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego 2 kwietnia 2011 r. Bogdana Koryckiego, zastępcy burmistrza Milanówka.

Zgodnie z przyjętym porządkiem obrad, pierwsza procedowana uchwała dotyczyła niewielkich zmian w „Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Milanówka na lata 2011–2021”. Następnie uchwalono zmiany w budżecie miasta na 2011 r. Dotyczyły one m.in. zwiększenia planu wydatków majątkowych na wykup gruntów o kwotę 50 tys. zł oraz zwiększenia planu wydatków bieżących Ośrodka Pomocy Społecznej o ok. 41 tys. zł. Pieniądze te przeznaczone zostaną m.in. na zasiłki celowe. O 3 tys. zł zwiększono też plan wydatków bieżących na kulturę fizyczną, z przeznaczeniem ich na wypłatę stypendiów dla mieszkańców Milanówka za osiągnięcia sportowe.

Obradom radnych przysłuchiwali się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Milanówku, którzy na sesję przyszli w galowych mundurach. Czekali na przyjęcie uchwały dotyczącej zawarcia umowy użyczenia na czas nieokreślony nieruchomości przy ul. Warszawskiej na ich potrzeby. Po dłuższej dyskusji radnych uchwała została przyjęta.

Ważnym punktem było również przegłosowanie uchwały o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu Turczynek, czyli zabytkowego zespołu willowego.

Formalnością było nadanie nazw dwóm ulicom: Kameralnej (bocznej od ul. Ludnej) i Bogny Sokorskiej (bocznej od ul. Średniej).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.