Uwaga na fałszywe maile. Podszywają się pod policjantów

Region

Pruszkowscy mundurowi ostrzegają internautów przed oszustami, którzy podszywając się pod policję rozsyłają maile z niebezpieczną zawartością.

Maile mogą wyłudzać dane, instalować złośliwe oprogramowanie, spowodować naprawdę duże szkody. Policja ostrzega, aby tego typu wiadomości potraktować z dużą ostrożnością. Szczególnie, że w przypadku prawdziwych maili od policji nie znajdziemy w nich żadnych linków ani plików.

– W związku z pojawiającymi się telefonami i wiadomościami od obywateli o otrzymywanych wiadomościach wysyłanych rzekomo przez funkcjonariuszy Policji informujemy, że Polska Policja w przesyłanych, drogą elektroniczną, wiadomościach, nigdy nie wysyła żadnych linków do stron, czy też spakowanych plików, które odbiorca powinien sam rozpakować. Każdą taką otrzymaną informacje należy potraktować z ostrożnością jako potencjalną wiadomość mogącą w załączniku (bądź linku) zawierać złośliwe oprogramowanie – informuje podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Przykładowy niebezpieczny mail wygląda tak:

 

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.