Uwaga, fatalna sytuacja na drogach

Region

Piątkowe intensywne opady śniegu zaskoczyły nie tylko kierowców, ale też drogowców. Ulice przykryła gruba warstwa śniegu, co powoduje duże utrudnienia w ruchu.

Nasza redakcyjna skrzynka wypełniła się wiadomościami od czytelników, alarmujących o bardzo trudnych warunkach w całym regionie. – Pruszków sparaliżowany. Samochody wloką się z minimalną prędkością, jest bardzo ślisko, drogi są białe. To nie do pomyślenia, żeby śnieg w styczniu blokował miasto – napisał jeden z nich.

Nie inaczej jest na drogach w Grodzisku Mazowieckim. Śnieg zaczął padać od godziny 14.00. Mimo to, na ulicach próżno szukać odśnieżarek czy pługów. Te pojawią się najprawdopodobniej dopiero wtedy, kiedy skończą lub zmniejszą się opady.

Do kierowców apelujemy o ostrożną jazdę. Pośpiech w takich warunkach może źle się skończyć. W powiecie pruszkowskim odnotowano już dwie kolizje. Jedną w al. Krakowskiej, drugą w miejscowości Moszna.

SYTUACJA NA DROGACH KILKA MINUT PO GODZ. 17.00:

AKTUALIZACJA GODZ. 21.00:
Na zewnątrz wciąż pada śnieg, a ulice są białe. Dodatkowo powoli robi się plucha i kierowcom wcale nie jeździ się łatwiej. W chwili publikacji artykułu próżno było szukać na ulicach pługosolarek. W międzyczasie czytelnicy informowali nas, że kilka takich urządzeń przemierzyło jezdnie Pruszkowa, Grodziska Mazowieckiego i okolicznych miast. Co ciekawe, nawet główne ulice takie jak droga wojewódzka nr 719 są nieodśnieżone.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje na swojej stronie internetowej, że opady mogą się utrzymać przez całą noc. – Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 8 cm do 12 cm. Największy przyrost pokrywy śnieżnej spodziewany jest na wschodzie i w centrum województwa – czytamy w komunikacie.

Temperatura wyniesie 4 stopnie poniżej zera w skali Celsjusza.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.