Utrudnienia z dostawą energii. Kiedy będzie prąd?

Region

​Mieszkańcy powiatów pruszkowskiego i grodziskiego borykają się z utrudnieniami w dostawie prądu. Udało się nam skontaktować z dostawcą firmą PGE Dystrybucja S.A.! Drodzy Czytelnicy, jest nadzieja na to, że część z Was prąd będzie miała dziś, ale... niestety druga część dopiero jutro.

W całym rejonie warszawskim na wznowienie dostaw oczekuje ok. 50 tys. odbiorców. Zostało uszkodzonych 28 słupów linii średniego napięcia oraz 34 słupy niskiego napięcia. Najgorsza sytuacja jest Pruszkowie i jego okolicach. Tylko tutaj złamało się 5 słupów średniego napięcia i 7 niskiego. Z ostatnich raportów PGE Dystrybucja S.A. wynika, że w rejonie Pruszków-Grodzisk ok. 26 tys. odbiorców oczekuje na prąd. Jak podaje PGE nie działają 23 odcinki linii średniego napięcia i 420 stacji. 

Nasi czytelnicy zadają konkretne pytania. Kiedy będzie prąd w Pruszkowie, Otrębusach, Kaniach i okolicach Grodziska? – Przy takich masowych awariach trudno jednoznacznie powiedzieć. Otrzymałam deklarację od służb technicznych, że dzisiaj prawdopodobnie uda się naprawić linię średniego napięcia. Dopiero po usunięciu awarii na średnim napięciu możemy przystąpić do naprawy niskiego napięcia, bo wcześniej nie ma to technicznego sensu. Jeżeli dziś robotnicy zreperują średnie napięcie, od razu przystąpią do prac przy niskim. Na pewno dzisiaj wieczorem będą zaczynać roboty przy niskim napięciu – mówi Katarzyna Burda-Mazurek, specjalista ds. komunikacji Oddział Warszawa PGE Dystrybucja S.A.

Dobra wiadomość jest taka, że po naprawie średniego napięcia prąd wróci do większości odbiorców. – Jak pracownicy naprawią średnie napięcie to prąd wróci do większości osób. Jednak jeśli ktoś ma porwane przyłącze przy domu, bądź uszkodzoną linię niskiego napięcia, czy też nie ma fazy, to dopiero jutro jest większa szansa na to, że pogotowie energetyczne trafi do klienta – zaznacza Katarzyna Burda-Mazurek.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.