Utrudnienia w kursowaniu pociągów z powodu pożaru na placu Zawiszy! [AKTUALIZACJA]

Kolej

Pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej, Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej kursują z utrudnieniami, albo są w ogóle odwołane. Powodem jest pożar, do którego doszło w rejonie placu Zawiszy.

Główne utrudnienia występują na linii WKD, jednak jak informują inni przewoźnicy – opóźnienia pociągów mogą występować w całym obszarze aglomeracji.

W sąsiedztwie przystanku osobowego „Warszawa Ochota WKD” konieczne było wyłączenie zasilania sieci trakcyjnej WKD, co spowodowało utrudnienia w ruchu kolejowym. Do pożaru doszło po godz. 5.00 nad ranem. Początkowo ruch pociągów na odcinku Komorów – Warszawa Reduta Ordona odbywał się wahadłowo (dwukierunkowo) po jednym torze. Pociągi WKD z kierunku południowo-zachodniego dojeżdżały tylko do przystanku Warszawa Reduta Ordona.

Natomiast od godz. 7.30 rozpoczęto przywracanie rozkładowej organizacji ruchu pociągów. Wznowienie ruchu na odcinku Warszawa Reduta Ordona – Warszawa Śródmieście WKD dotyczy wyłącznie toru nr 2 (tor prawy w kierunku Warszawy). Do odwołania ruch pociągów po torze nr 1 (tor prawy do Grodziska Mazowieckiego) będzie nadal prowadzony tylko do przystanku Warszawa Reduta Ordona.

O godz. 8:10 WKD poinformowało: – Do odwołania ruch pociągów na szlaku Komorów – Warszawa Śródmieście WKD prowadzony jest według następującej organizacji: ruch po torze nr 2 (tor prawy w kierunku Warszawy) – na całym szlaku: Komorów – Warszawa Śródmieście WKD; ruch po torze nr 1 (tor prawy w kierunku Grodziska Mazowieckiego) – na odcinku: Komorów – Warszawa Reduta Ordona – czytamy w komunikacie.

W związku z utrudnieniami w kursowaniu pociągów do odwołania wprowadzono wzajemne honorowanie biletów ZTM/KM w pociągach KM/SKM w obu kierunkach na obszarze kursowania wszystkich linii SKM. Ponadto bilety spółki KM są honorowane w liniach ZTM – tramwajowych i autobusowych – pokrywających się z trasą Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia.

AKTUALIZACJA GODZ. 10.45

Zakończenie utrudnień. Przywrócono rozkładową organizację ruchu pociągów na linii WKD.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Utrudnienia w kursowaniu pociągów z powodu pożaru na placu Zawiszy! [AKTUALIZACJA]”

 1. ccc pisze:

  Plac Zawiszy jest w Warszawie, info na wiejskim forum jest mało adekwatne do zdarzenia.
  Piszcie o tym co się wydarzyło u was.

 2. Wilku frasobliwy pisze:

  Ciekawym co pokazywały niebieskie tablice??? Obstawiam „no item”

  • hela pisze:

   był komunikat o przyczynie awarii ale o opóźnieniach (30 min z Pruszkowa do Grodziska) ani o tym ze jadą z Warszawy do Grodziska po jednym torze ani słowa , na stronie internetowej wkd to samo , co się ludzie wymarźli to im tego nikt nie odbierze 😉

   • Wilku frasobliwy pisze:

    XXI wiek, doba cyfryzacji, internetu wszechobecnego, wszędzie, nawet na zadupiu w szopie Wi-Fi… A tu Panie w stolicy awaria i kilkaset ludzi nic nie wi, stoi i marznie… „Może w kiedy przyjedzie, Stachu a tera polej! „

    • aa. pisze:

     A ile rur do ziemi się nakładli, a w nie światłowody powpychali. Ale widocznie za cienkie położyli, i cała informacja nie jest się w stanie przepchać na ekran …

 3. Mak pisze:

  Czy potrzebne nam dodatkowe rozjazdy na linii WKD w razie awarii? Po co, mamy jeden w Komorowie. Zróbmy takie niebieskie tablice, na których będzie się wyświetlał statyczny rozkład jazdy. I zróbmy konkurs na maskotkę. To są ważniejsze sprawy.

  • Pasażer WKD pisze:

   W punkt! WKD zajmuje się pierdołami zamiast przygotować się na czas awarii i modernizacji. Zdecydowanie rozjazdów jest za mało, ale jak zwykle pan Kulesza powie, że więcej niedasię bo nie.

   • aa. pisze:

    To ciekawe, że jest jakaś wielka niechęć do zbudowania dodatkowych rozjazdów. Nikt z WKD nie powiedział jasno dlaczego nie chcą tego zbudować. Jak pojawia się problem rozjazdów to głowa w piasek, albo woda w usta . Na przestrzeni ostatnich lat widać, że byłoby to super rozwiązanie, przy konserwacji czy remontach torowiska. Czy rzeczywiście są to tak ogromne sumy pieniędzy , że nie da się tego wspólnymi siłami uzbierać ? (razem z gminami ).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły