Utrudnienia na linii WKD [AKTUALIZACJA]

Kolej

Drzewa uszkodziły sieć trakcyjną Warszawskiej Kolei Dojazdowej na odcinku Podkowa Leśna Główna – Podkowa Leśna Zachodnia. Występują duże utrudnienia w kursowaniu pociągów.

– W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi ok. godz. 6:00 na odcinku linii kolejowej nr 47 pomiędzy stacją Podkowa Leśna Główna i przystankiem osobowym Podkowa Leśna Zachodnia wystąpiły osunięcia drzew na torowisko i sieć trakcyjną. Jedno z drzew uszkodziło sieć na odcinku Podkowa Leśna Główna – Podkowa Leśna Zachodnia, natomiast drugie w rejonie przystanku osobowego Podkowa Leśna Zachodnia – poinformował przewoźnik.

W wyniku uszkodzeń do odwołania został wstrzymany ruch pociągów na odcinku Podkowa Leśna Główna – Kazimierówka (tor w kierunku Grodziska). Na fragmencie tym uruchomiono zastępczą komunikację autobusową, natomiast od stacji Kazimierówka do Grodzisk Mazowiecki Radońska ruch odbywa się według specjalnego rozkładu jazdy. Również na pozostałych odcinkach do czasu usunięcia drzew ruch będzie odbywał się według specjalnej organizacji ruchu. Jak informuje WKD: – W zależności od decyzji służb kierowania ruchem kolejowym – czytamy w komunikacie.

Przed godziną 10.00 przewoźnik poinformował, że trwa zabezpieczanie torowiska i sieci trakcyjnej w rejonie przystanku osobowego Podkowa Leśna Zachodnia. Szacowany termin zakończenia to godz. 12.00. 

AKTUALIZACJA GODZ. 11.00

– Ok. godz. 10:35 zakończono czynności w rejonie przystanku osobowego Podkowa Leśna Zachodnia i wznowiono ruch pociągów na całej długości szlaku Grodzisk Mazowiecki Radońska – Podkowa Leśna Główna. Aktualnie ruch pociągów na całej linii WKD może odbywać się bez przeszkód. Trwa przywracanie rozkładowej organizacji ruchu pociągów. Szacowany termin przywrócenia rozkładowej organizacji ruchu – do godz. 12:00 – informuje w komunikacie Warszawska Kolej Dojazdowa.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.