Utrata w nowej odsłonie

Pruszków

Jest szansa, że tereny wzdłuż rzeki Utraty w Pruszkowie staną się miejscem do spacerów. Władze miasta chcą uporządkować okolice rzeki.

– Nastał ten moment kiedy przechodzimy do dużego projektu na terenie miasta Pruszkowa, czyli do stworzenia korytarza, a tak naprawdę uporządkowania naturalnego korytarza wzdłuż rzeki Utraty. Chcielibyśmy jako miasto Pruszków przystąpić do projektu w ramach, którego będziemy ubiegać się o dofinansowanie na zagospodarowanie trenów położonych wzdłuż rzeki Utraty od granicy Pruszkowa z Michałowicami aż po ulicę Żbikowską – mówił na kwietniowej sesji Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa.

Na czym dokładnie ma polegać „Renaturalizacja terenów rzeki Utraty w Pruskowie poprzez ochronę i odbudowę bioróżnorodności oraz ciągłości korytarzy ekologicznych”, bo tak fachowo nazywa się projekt? W ramach inwestycji zostaną naprawione i zabezpieczone skarpy przy rzece. W rejonie rzeki mają pojawić się nowe nasadzenia, głównie krzewów. Nie zabraknie też elementów, które pozwolą mieszkańcom a podziwianie terenów wokół rzeki – pojawią się tu ławki oraz stanowiska obserwacyjne zwierząt.

Władze miasta chcą ubiegać się o dofinansowanie na tę inwestycję. – Projekt jest bardzo duży, ale liczymy na to że zdobędziemy dofinansowanie. Pula pieniędzy na podobne projekty dla Mazowsza to 80 mln zł – mówi nam Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.