Uszczelnienie przepisów dot. handlu w niedzielę. Ustawa uchwalona.

Region

Od dłuższego czasu wiele sklepów zaczęło korzystać z luki prawnej, która zezwalała na handel w niedzielę placówkom pocztowym. Sejm uchwalił ustawę, która ma uszczelnić te przepisy.

Niedziele niehandlowe weszły nam już w nawyk. Jednak niedawno wiele sklepów zaczęło korzystać z prawa do handlu w niedzielę dla placówek pocztowych. Od teraz, zgodnie z projektem ustawy funkcjonować będą mogły tylko te placówki, których przychód z operacji pocztowych wyniesie minimum 50%.

Projekt zakazu handlu, poza placówkami pocztowymi z przyjętymi w ustawie warunkami, nie obejmie cukierni, kwiaciarni, stacji paliw, sklepów z prasą i kawiarni. Kara za złamanie tego przepisu waha się od jednego do 100 tys. zł.

Poprawki wniesiono także do katalogu osób spokrewnionych, z których pomocy może korzystać przedsiębiorca. Do tej pory byli to: małżonek, dzieci, rodzice, macocha, ojczym. Po poprawkach dodatkowo będą to także: rodzeństwo, wnuki i dziadkowie.
Za poprawkami głosowało 272 posłów, przeciw było 135, 35 wstrzymało się od głosu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 26

26 odpowiedzi na “Uszczelnienie przepisów dot. handlu w niedzielę. Ustawa uchwalona.”

 1. vvv pisze:

  W Biedronce i Kauflandzie sprzedawana jest także prasa, więc niedziele pracujące?

 2. Hans pisze:

  Średniowiecze wraca

 3. :) pisze:

  Hura udało się, już myślałem że te dyskonty zdominują nasze prawo. Teraz tylko jeszcze likwidacja TVN i będzie super

 4. paca pisze:

  małżonek, dzieci, rodzice, macocha, ojczym + rodzeństwo, wnuki i dziadkowie
  A co z konkubentami ? A co z partnerami gejów i lesbijek ? W sytuacji kiedy nie mogą zawrzeć związku jest to ewidentna dyskryminacja.
  Poza tym kretynizmem jest tworzenie kolejnych zakazów i nakazów. To jest element autorytaryzmu. Wystarczyłoby zakazać pracy w weekendy rodzicom nieletnich w trosce o celebrowanie życia rodzinnego. Podlizali się szmatławemu związkowi ignorując opinię milionów singli, emerytów chcących dorobić i Polaków którzy własnie w weekendy chcieliby wybrać się na wspólne zakupy np do sklepow meblowych lub budowlanych.

  • Sara pisze:

   Co za bzdury

   • Mefisto pisze:

    Do Sara
    Przecież Paca to znany troll PO, nie szukaj sensu w jego wypowiedziach. On słynie z chamskich ataków na oponentów. Przy każdej wypowiedzi Słońca Peru, Króla Europy, Geniusza Kaszub dostaje orgazm.

  • :) pisze:

   Ty tak serio uważasz że MILIONY studentów i emerytów czeka na prace w weekendy ?? Zamiast pojechać sobie gdzieś i odpocząć. To dla czego tak ciężko znaleźć kogoś do pracy choćby wieczorami. Z drugiej strony uważasz że jak nie ma dzieci to nie może odpoczywać w weekendy, ok 🙂 Brawo dla Ciebie i miłego dnia

   • X pisze:

    Wiesz naiwniaku. Ja np. nie mam ochoty pracować w weekendy więc nie pracujemy ale rzeczywiście jak byłem studentem to się pracowało w weekendy bo z czegoś żyć trzeba samodzielnie. Do pracy w sklepie nikt z łapanki nie bierze, jak się pierwsze większe markety otworzyły w niedzielę to ich pracownicy jakoś nie uciekli do konkurencji krzycząc że oni to w weekendy nie będą pracować skoro w takim carfurze nie trzeba. Pamiętaj że za pracę w niedziele (bo pewnie nigdy nie pracowałeś) jest dzień wolny w tygodniu, a dzięki temu nie musisz brać w tygodniu urlopu żeby załatwić np. sprawę w urzędzie – a to znowu powoduje że ten dzień urlopu zostaje ci na dłuższe wakacje lub na spędzanie czasu z rodziną.

    Prawda jest taka że widać czego chce polska i Polacy, zarówno kupujący głosując portfelem i chodząc do sklepów otwartych w niedzielę jak i pracownicy tych sklepów. Ale rząd najpierw uchwalił źle prawo a jak dostatecznie dużo środków zostało utopionych na pokonanie durnych konsekwencji tego prawa, to dopiero zaczął się lataniem. Takie patchworkowe państwo z kartonu.

    • XX pisze:

     TW Znak i reszta życzą ciężkiej pracy u Niemca, najlepiej na szparagach

    • Jegersworutgh pisze:

     Szczyt marzeń typowego wyborcy PO to: praca w weekendy, wolne w tygodniu i okolicznościowy urlop, aha i posłuchanie Donka i szambelana na kampusie mlodych. Oprócz błękitnego loga PO nic mi już więcej nie potrzeba

  • Twój pan pisze:

   A od kiedy tak zaczęliście się troszczyć o emerytów, czy innych? Za rządów waszej żałosnej PO mieliście wszystkich w poważaniu, seniorzy dostali rewaloryzację w potężnej kwocie około 4pln, a inym podniesliscie wiek emerytalny, najlepiej by było jak by Polak tyrał do usranej śmierci na szparagach u szwaba. Poza tym w większości krajów Zachodu czyli Unii, którą się tak podniecacie, obowiązuje zakaz handlu w niedzielę

   • paca pisze:

    Do tych co powyżej. Niektórym niewiele potrzeba, np 500 zł żeby już nic nie robić. Mają do tego prawo i ja to szanuję. Ale niech oni szanują prawa tych którzy chcą osiągnąć coś więcej niż picie piwa na wypierdzianej kanapie. Niektórzy mają do spłacenia kredyty, inni się budują remontują. Potrzebują kasy i potrzebują pójść z małżonką zrobić zakupy do po przyszłego domu albo dla siebie. I nie chcą tego robić tuż przed zamknięciem sklepu po całym dniu zapieprzania. Niech byłyby te sklepy otwarte krócej. Niech pracują w nich tylko ci którzy chcą. I tyle.

   • Twój władca pisze:

    Twój pan – za po waloryzacja była 4 zł. W 2022 roku najniższa emerytura wzrośnie o 61 zł, a przy obecnej inflacji 5,5% emerytura wartość emerytury spadnie o 73 zł. Czyli dzięki pisowskiej waloryzacji emeryt jest 12 zł na minusie co najmniej. To ja już wolę 4 zł PO. I trzeba pamiętać że PIS robi co może żeby wykazać niższa niż rzeczywista inflację więc to oszacowanie jest minimalne.

    I na szparagach u szwaba to ty i twoi rodzice pracujecie. Mój ojciec jest pracownikiem uczelni i przekroczył wiek emerytalny już dwa lata temu, matką lekarzem – nie wylewaj swojej frustracji przegrywa któremu nie chce się pracować na lepszych od siebie.

    • Precz z PO pisze:

     Te info o emeryturach to z Wybiórczej pewnie. Typowy język ,,miłosci” leminga z PO, w typie ,,jestem lepszy od was, przegryw” itp, kultura ala Palikot, nitras i reszta tego żałosnego towarzystwa, a ja sram na twoje PO, te partie aferałów, bez żadnego programu, i mam cie w poważaniu, jak również całą twoją formacje. Jest nadzieja, że ta nieudolna partia obciachu nie wróci już nigdy do władzy, a jedyne co się udało twojemu Tuskowi w Brukseli to brexit, bo co się nie dotknie to spieprzy. Tylko PIS,

   • vvv pisze:

    Mylisz się, to ja jestem Twoim Panem. Jaka rewaloryzacja wystarczy na pokrycie 50% wzrostu wydatków powstałych gdy u władzy jest zorganizowana grupa przestępcza zwana pissem? Co do wieku emerytalnego, dzięki pandemii i uniemożliwieniu chorym dostępu do służby zdrowia zmarło kilkadziesiąt tysięcy Polaków, to troszkę poprawiło sytuację ZUS, ale i tak będziemy zmuszeni do pracy, po prostu, państwo przejada nasze oszczędności i nie będzie pieniędzy na emerytury. Co do wyjazdów za granicę, obecnie Polacy uciekają z Polski ponieważ praca za najniższą krajową nie jest ich marzeniem, tym bardziej że Ukrainiec na tym samym stanowisku, dzięki pomocy rządu dostaje kilka setek więcej.

    • Twój pan pisze:

     Żeby głosować na żałosne twoje denne PO, partie aferałów to trzeba być klientem psychiatryka albo być po zabiegu lobotomii

     • debilu pisze:

      Takiego złodziejstwa, arogancji i kolesiostwa jak teraz nie było nigdy, nawet za komuny.

     • Do debilu pisze:

      Frajerze
      Taki poziom chamstwa, kolesiostwa, nędzy czy afer już był za kiepskiej i beznadziejnej żałosnej, smętnej, najgorszej PO czyli partii aferałów, wystarczy poczytać co mówił o niej gen Czempiński, partia bez jakiekolwiek programu politycznego

 5. Anonim pisze:

  Super!!!

 6. Pruszkowianin pisze:

  Nic nam nie weszło w nawyk!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły