Ustawili światła na skrzyżowaniu Grodziskiej i Sportowej

Brwinów

Na skrzyżowaniu brwinowskich ulic Grodziskiej i Sportowej gotowa jest już nowa sygnalizacja świetlna. Na razie pulsuje pomarańczowym światłem, wkrótce zacznie działać na dobre.

O budowę sygnalizacji w tym miejscu od dawna zabiegały władze gminy. W końcu udało się do pomysłu przekonać powiat, który jest zarządcą ulic Grodziskiej. I Sportowej. Czemu światła są potrzebne? – Jest to skrzyżowanie dwóch dróg powiatowych, na którym dochodziło do wypadków i stłuczek, w tym również do kilku potrąceń pieszych. Warto tutaj nadmienić, że ul. Grodziska stanowi główną drogę dla kierowców zmierzających od strony Milanówka przez Brwinów w kierunku węzła autostrady A2 w Pruszkowie. Przy ul. Sportowej znajduje się Zespół Szkół Ogólnokształcących, do którego uczęszcza blisko 1 tys. uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Wielu uczniów dowożą samochodami do szkoły rodzice i opiekunowie. Ponadto, w rejonie skrzyżowania ul. Grodziskiej i ul. Sportowej znajduje się galeria handlowa oraz duże osiedle domów wielorodzinnych – argumentował w rozmowie z nami Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Krótko mówiąc, światła mają upłynnić ruch i sprawić, że będzie bezpieczniej. Szkielet sygnalizacji jest już gotowy. Oddzielna sygnalizacja przeznaczona jest dla kierowców, rowerzystów i pieszych. Posiada specjalne detektory, których zadaniem jest usprawnienie ruchu. Na przejściach przez ul. Grodziską znalazły się przyciski dla pieszych. Pojawiło się też dodatkowe oświetlenie i nowe oznakowanie.

Na razie sygnalizacja działa w trybie awaryjnym, jednak jeszcze przed końcem wakacji pulsacyjny pomarańczowy sygnał zastąpi wymiana czerwonego i zielonego.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Ustawili światła na skrzyżowaniu Grodziskiej i Sportowej”

 1. brwinowianin pisze:

  każdy z nas odczuje absurdalność tej inwestycji, +10miut każdego dnia jeśli rano odwozicie dzieci do szkoły

 2. Na czasie pisze:

  Do gimnazjum na ul. Sportowej to raczej już uczniowie uczęszczać nie będą… było by trudno po jego likwidacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły