Urząd Gminy będzie większy i ładniejszy

Region

W styczniu 2013 r. pierwsi interesanci powinni zostać przyjęci w nowej siedzibie Urzędu Gminy w Michałowicach. Wójt gminy Krzysztof Grabka podpisał umowę na jej budowę.

Nowa siedziba Urzędu Gminy w Michałowicach będzie znacznie większa od obecnej, mieszczącej się przy ul. Raszyńskiej. Gmina Michałowice rozwija się w szybkim tempie, mieszka tu już ok. 16 tys. osób. Obecna siedziba nie jest więc wystarczająca do obsługi tak wielu interesantów. Jest ciasno i niewygodnie, nie można też załatwić wszystkich spraw w jednym miejscu, bo wiele wydziałów ma swoje siedziby poza głównym budynkiem urzędu gminy.

– Rzeczywiście, obecne warunki i dla urzędników, i dla mieszkańców nie są najkorzystniejsze – mówi Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice. – Urząd funkcjonuje w wielu miejscach satelickich i to trzeba zmienić po to, aby poprawić obsługę interesantów. Finansowo to jest duże przedsięwzięcie, ale konieczne – dodaje.

Wójt Grabka podpisał umowę z wykonawcą budynku firmą Mirbud ze Skierniewic, która wygrała przetarg ograniczony na tę inwestycję. Koszt budowy to ok. 15,8 mln zł. Kwota ta obejmuje budowę samej siedziby oraz infrastruktury technicznej, tj. parkingów, kanalizacji, wodociągów, gazu itp. Nowy budynek zlokalizowany będzie w Regułach przy stacji WKD, u zbiegu ulic Powstańców Warszawy i Kuchy, tuż obok komisariatu policji, na terenie przekazanym gminie przez Agencję Nieruchomości Rolnych. – Nowa siedziba urzędu jest bardzo potrzebna, bo aż nie wypada, żeby taka ładna miejscowość, jak nasza, miała taką siedzibę – ocenia pan Władek, mieszkaniec Michałowic. – Ale żeby nowa miała być aż tak duża… To władze chcą zamczysko pobudować, czy urząd? – dziwi się nasz czytelnik.

Rzeczywiście, nowa siedziba będzie dość okazała. Znajdą się tu wszystkie organizacyjne jednostki gminne, być może swoje siedziby będą tu miały również inne instytucje, np. bank lub urząd pocztowy, jednak według wójta Krzysztofa Grabki, jest zbyt wcześnie, aby mówić o takich planach. Budowa ma potrwać do końca przyszłego roku. Pierwsi interesanci najprawdopodobniej zostaną przyjęci na początku 2013 r.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.