Urząd sparaliżowany, bo burmistrz na urlopie

Podkowa Leśna

Od około tygodnia próbujemy uzyskać informacje na temat powstania toalety publicznej w Podkowie Leśnej. Niestety w całym urzędzie nikt nie potrafi udzielić nam odpowiedzi...

W planie zamówień publicznych na ten rok znajduje się zapis „projekt i wykonanie toalety publicznej”. Dalej dowiadujemy się, że planowana wartość tego zamówienia wyniesie poniżej 30 tys. euro, a przewidywany terminy wszczęcia postępowania to kwiecień. Ale to może sprawdzić każdy w biuletynie informacji publicznej gminy Podkowa Leśna.

Postanowiliśmy dowiedzieć się nieco więcej o planowanej inwestycji, dlatego około tydzień temu podjęliśmy próbę skontaktowania się z burmistrzem Arturem Tusińskim. Wówczas w sekretariacie dowiedzieliśmy się, że włodarz przebywa na urlopie i wróci dopiero na początku marca. Dlatego zwróciliśmy się do podkowiańskiego referatu inwestycji, z kolei tam usłyszeliśmy, że wszelkich informacji może udzielić tylko kierownik, Joanna Kacprowicz. Ale na taką rozmowę musieliśmy poczekać kilka dni, ponieważ kierownik była nieuchwytna. Więc, każdego dnia cierpliwie podejmowaliśmy kolejne próby kontaktu.

22 lutego około godz. 8.30 szefowa referatu inwestycji miała chwilę, by z nami porozmawiać. Wstęp był od razu ostry… – Zupełnie pana nie rozumiem, dlaczego pan dzwoni do mnie w tej sprawie? Dlaczego w ogóle dzwoni pan w sprawie toalety i do mnie? – mówi w rozmowie z naszym dziennikarzem Joanna Kacprowicz, kierownik referatu inwestycji w podkowiańskim urzędzie. – Ja nie będę udzielała żadnych informacji poza tymi, które mógłby udzielić ktoś oficjalnie. W planie zamówień jest takie małe postępowanie na tą toaletę i ono będzie robione w terminowo w kwietniu. Tylko tyle mogę powiedzieć – kontynuowała.

Mimo to próbowaliśmy poznać szczegóły związane z tą inwestycją. – Nic na temat tego nie powiem konkretnie. Ja bym proponowała zaczekać aż burmistrz wróci. Nie jestem osobą upoważnioną do udzielania informacji, która znajduje się potem na jakiś portalach. Proszę zadzwonić do promocji. Nie chciałabym powiedzieć czegoś co będzie potem sprzeczne z tym co by burmistrz powiedział. Proszę mnie zrozumieć to jest mój przełożony i proszę zadzwonić gdy będzie burmistrz. Dziękuję – ucina Kacprowicz. 

Wobec tego wykonaliśmy kolejny telefon, tym razem do wydziału promocji. Dowiedzieliśmy się, że toaleta publiczna zostanie wybudowana przy okazji parkingu w systemie „Parkuj i Jedź”. – Będzie to powiązane z inwestycją, na którą otrzymaliśmy dofinansowanie odnośnie „Park&Ride”. Ale nie wiem czy jest to jakiś taki ważny news, że będzie miejska toaleta – skwitował Artur Nidziński z Urzędu Miasta w Podkowie Leśnej. – Nie jest to dopięte na ostatni guzik. Mamy to w planie przy okazji tych parkingów przy WKD, gdy będzie to zaprojektowane udzielimy szerszych informacji – dodał. 

Usłyszeliśmy też, że osoba, która jest odpowiedzialna za pozyskiwanie funduszy zewnętrznych obecnie nie jest dostępna. Polecono nam kontaktować się po… feriach.

Ale trudno się dziwić, bo poruszyliśmy nie byle jaki temat. W końcu to budowa publicznej toalety. 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.