Urząd miasta w CDK? „Analizujemy taką możliwość”

Pruszków

Władze Pruszkowa rozważają pomysł przeprowadzki. Siedziba urzędu miasta miałaby przenieść się do budynku Centrum Dziedzictwa Kulturowego.

To w ostatnim czasie kolejna ważna informacja dotycząca działalności CDK. – Analizujemy taką możliwość. Po dość wnikliwym sprawdzeniu dokumentów, funkcjonowania Centrum Kultury i Sportu, stanu obiektu, jego funkcjonalności dochodzimy do sytuacji, w której po tak długim czasie działania zarządu spółki, mamy dalej obiekt w dużej części niewynajęty, niezagospodarowany. Mamy pokoje hotelowe, pomieszczenia saun, boisko, studio nagrań, otwarte przestrzenie biurowe, pokoje konferencyjne i to wszystko stoi puste. Teraz pytanie co dalej z tym obiektem. Jedna z koncepcji zakłada przeniesieniu tam urzędu miasta, ale na razie jest to na etapie analiz. W zeszłym tygodniu byliśmy w tym budynku z projektantem, który da nam odpowiedź czy to jest możliwe – mówi nam Konrad Sipiera, wiceprezydent Pruszkowa.

Jak dodaje, na budynek CDK od początku brakowało pomysłu. – Obiekt oddano spółce prawa handlowego, która miała na tym zarabiać a finalnie budynek generuje bardzo duże koszty. Musimy to wszystko policzyć – zaznacza Sipiera.

Władze miasta nie planują zmian w tej części budynku, która jest przeznaczona na działalność kulturalną. Potrzebom urzędu mogłaby służyć ta powierzchnia, która miała być komercyjnie wynajmowana. – Zastanawiamy się nad częścią obecnie niedostępną dla mieszkańców. Jest tam m.in duży niezagospodarowany parter, który mógłby stać się salą obsługi mieszkańców na wzór tej w starostwie powiatowym – dodaje wiceprezydent.

Decyzję o ewentualnej przeprowadzce do budynku CDK władze Pruszkowa podejmą po wakacjach.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 19

19 odpowiedzi na “Urząd miasta w CDK? „Analizujemy taką możliwość””

 1. rety pisze:

  bardzo dobry pomysł, w koncu jakoś by zagospodarowali ten beznadziejny budynek.

 2. paca pisze:

  Chory pomysł. Urząd który powinien być w centrum przeniesiony na wysraje, z beznadziejnym dojazdem. Pieszemu petentowi nogi wlezą. Pachnie mi to próbą przejęcia dużego i b. atrakcyjnego terenu na Kraszewskiego.

 3. Pruszkowiak pisze:

  Zdecydowanie nie dla urzędu miasta w tym miejscu. Po 1 to jest budynek Centrum Dziedzictwa Kulturowego i powinien pełnić takie funkcje-co zresztą obecnie robi patrząc po ilości imprez jakie mają miejsce oraz klubu fitness, ścianki wspinaczkowej, boiska, gabinetu spa, za chwilę otworzy się restauracja, trwają półkolonie oraz biur ckis radia MOK i wielu prywatnych najemców. Urząd miasta tylko w centrum miasta!!!!!

 4. Anonim pisze:

  Nie, bo to strasznie daleko!

 5. Gość pisze:

  Zapytajcie starego prezydenta Starzyńskiego jak przemyślał sprawę z CKiS. Co tu winien nowy prezydent Makuch? On stara się tylko naprawić to, co Starzyński zepsuł.

 6. Joanna pisze:

  Będzie sauna w urzędzie miasta?

 7. Mieszkaniec pisze:

  Sipiera to drugi Kurzela…jawnie łamiąc szereg przepisów prawnych i narażając miasto na milionowe odszkodowania, na siłę oddaje wszystkie tereny zielone w mieście deweloperom, także na Żbikowie między domkami jednorodzinnymi…raptem odezwali się deweloperzy których już dawno tu nie było np. Gownin który zniszczyl mały manhatan na Kościuszki bo miał budować i teren po starym (nieukończonym) ZUSie przy Wojska Polskiego…teraz chce bloki 15 matowe na Żbikowie między domkami. Zachowanie Sipiery podczas niedzielnego święta Policji poniżej krytyki cały czas w telefonie i smsy. A Pan Makuch tańczy tak zagra Sipiera…taki prezydent a nawet nie wie gdzie są miejskie tereny i że tereny Parku Potulickich aż do WKD miasto wyłącznie dzierzawi i nie ma prawa nic na nich budować tak jak chce Sipiera plac wodny. I Makuch również popiera oddanie terenów zielonych pod zabudowy a milionowe odszkowania które miasto będzie musiało zapłacić to nie ważne. Czyżby pierwszy raz w historii miasta miało dojść do referendum i odwołania władz przez mieszkańców?Nie zdziwie się jak WPR tego komentarza nie umieści.

 8. Leoś pisze:

  Jest pomysł „przyjaciela” na teren przy Kraszewskiego, dewelopera „przyjaciela” zapewne. Na 6 zapytań o możliwość wynajęcia na cele działalności kulturalno oświatowej nie otrzymałem ani jednej odpowiedzi. Przypadkiem zapewne.

 9. Jan Groszek pisze:

  ja jestem za tym samym co „tak i nie”. Tymczasowo przenieść na czas budowy nowego ładnego budynku – zburzyć i wybudować od nowa. To samo z budynkiem policji. A na koniec najlepiej to samo ze szpitalem na wrzesinie.

 10. Pruszkowiak pisze:

  Nie wynajęte powierzchnie? A to ciekawe, bo 3 tygodnie temu byłem w CDK w sprawie wynajęcia pomieszczeń. Miłe Panie oprowadziły mnie po budynku i pokazały ostatnie nie wynajęte 11 metrowe pomieszczenie, niestety za małe dla mnie.
  Pozostała przestrzeń jest wynajęta, a do studia nagrań muzycy właśnie znosili instrumenty na mające się zacząć nagrania. Jaki z tego wniosek?

  • Mieszkaniec pisze:

   Urząd miasta nagina rzeczywistość a ludzie którzy w życiu nie byli w ckis to kupią. Uważacie że to będą dobrze wydane pieniądze na Ckis jeśli prezydent przeniesie tam swoje 4 litery? I niby dla mieszkańców tak? Za jakie I czyje pieniądze?

 11. Loleks pisze:

  pranie pieniazkow 😀 miasto postawilo budynek, ktory samo sobie bedzie wynajmowac

 12. parzniewianin pisze:

  Potrzebny dobry i solidny PROKURATOR !

 13. Mieszkaniec pisze:

  A co z obecnymi najemcami? Prezydent ich wyrzuci? choć ludzie powyposazali swoje biura, usługi za duże pieniądze a teraz mają się wynosić? To niech sobie prezydent policzy ile go będzie kosztowała przeprowadzka, wyposażenie całego urzędu w tym miejscu a także zadbanie aby urząd miasta był dostępny dla mieszkańców porównywanie do tego co mamy-dojazd WKD, samochodem, autobusem… Do ckis nic nie dojeżdża a wyjazd z tego miejsca jest pomyślany jak w filmach bareji nie do miasta a za miasto.

  • none pisze:

   No właśnie, oto jest esencja Pruszkowa – budynek przy głównej ulicy miasta, a dojazd do niego możliwy tylko z jednej strony, wyjazd tylko na ruchliwe i korkujące się skrzyżowanie. Teraz jest szansa, żeby zrobić tam porządek z ruchem przy okazji przebudowy wiaduktu, ale przecież znowu „niedasię”…

 14. Joe pisze:

  „…po tak długim czasie działania zarządu spółki, mamy dalej obiekt w dużej części niewynajęty, niezagospodarowany.”
  Dlaczego nikogo to nie dziwi. Każdy trzeźwo myślący człowiek wiedział, że się to tak skończy. Bo przecież w tym budynku nie chodziło o to co w nim będzie, ale ile będzie kosztował.

  Zróbcie w nim szkołę i przedszkole, bo tego brakuje, a nie urząd.

 15. I tak i nie pisze:

  Tymczasowo: TAK – do czasu zburzenia starego budynku i wybudowania nowego. Na stałe: NIE. To ma być centrum kultury a nie urząd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły