Urząd miasta planuje budowę przedszkola w Pruszkowie

Pruszków

Urząd miasta ogłosił przetarg na budowę Przedszkola Miejskiego nr 8 w Pruszkowie przy ul. 3-go Maja 67. Na miejscu starej placówki powstanie nowoczesny plac zabaw.

Przyszły wykonawca rozbierze stary budynek. Na jego miejscu powstanie nowoczesny plac zabaw dla przedszkolaków. Pojawią się tak miniboisko i budynek gospodarczy oraz obiekty małej architektury.

Nowe przedszkole będzie miało powierzchnię 2 tys. m kw. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W holu wejściowym ustawiona będzie specjalna platforma dla osób poruszających się na wózkach.

Nowa placówka będzie mieć dziesięć oddziałów. Do przedszkola będzie mogło uczęszczać maksymalnie 250 dzieci. Na każdym piętrze mają znajdować się sale dla dzieci. Projektant zaplanował by pomieszczenia te znalazły się od strony południowej i wschodniej, aby zapewnić malcom jak największy dostęp do światła dziennego. Od strony północnej i zachodniej będą znajdować się szatnie, hole rekreacyjne, klatki schodowe, pomieszczenia dla personelu, sale do zajęć dodatkowych oraz zaplecze kuchenne.

Wykonawca poprowadzi w nowym budynku instalację gazową, wodociągową, sanitarną, deszczową i energetyczną.

Budowa przedszkola ma zakończyć się do 31 października 2022 roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Urząd miasta planuje budowę przedszkola w Pruszkowie”

  1. Zdziwiony ;) pisze:

    Dlaczego koniec budowy obiektu oświatowego jest po rozpoczęciu nowego roku szkolnego. Inwestycja powinna być oddana max na początku sierpnia a tak naprawdę w czerwcu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły