Uruchomili buspas w Al. Jerozolimskich

Region

Od soboty 26 sierpnia w Al. Jerozolimskich funkcjonuje buspas. To ważna zmiana dla kierowców. Po buspasie będą poruszały się autobusy komunikacji zastępczej uruchomionej na czas zamknięcie linii kolejowej 447.

Jeszcze tydzień został do zamknięcia linii kolejowej między Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą Włochy. Dla podróżnych oznacza to spore utrudniania, bowiem przez 12 miesięcy będą musieli korzystać z komunikacji zastępczej. – W trakcie modernizacji linii grodziskiej kluczowe znaczenie ma uprzywilejowanie komunikacji zbiorowej, z której każdego dnia będą korzystały tysiące pasażerów. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania, wszyscy zmierzający codziennie autobusami regularnych linii i zastępczej komunikacji w kierunku centrum Warszawy, będą mogli szybciej dotrzeć do celu – informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Buspas został wytyczony od granic Warszawy między ul. Bodycha a węzłem Salomea oraz od węzła Łopuszańska do Ronda Zesłańców Syberyjskich. I tu ważna informacja dla kierowców: buspas będzie funkcjonował przez cały tydzień w godzinach porannego (6.00 – 10.00) i popołudniowego (14.00 – 19.00) szczytu. Buspasem oprócz autobusów mogą poruszać się również taksówki oraz pojazdy Miejskiego Transportu Osób Niepełnosprawnych.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.