Urok miasta to też fontanny i kwiaty

Pruszków

Fontanny, oczywiście działające, dodają miastu kolorytu. W Pruszkowie już tryskają wodą, choć do dzisiejszego południa nie wszystkie.

Ale spokojnie. – Fontanny w Pruszkowie zostały już uruchomione. Ostatnia, na stawie w Parku Potulickich, będzie uruchomiona pod koniec tego tygodnia – poinformowała nas Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska w Pruszkowie.

Gdy wybraliśmy się dziś w południe do Parku Potulickich fontanna na stawie jeszcze nie działała. Ale nie był to dosłownie koniec tygodnia, więc zapewne lada moment tryśnie ona wodą.    
Miejmy też nadzieję, że tego typu obiekty unikną awarii. Bo wcześniej różnie bywało. W ubiegłym roku „nawalała” np. fontanna przy pałacyku w Parku Kościuszki. Wymiany wymagały zawory przelotowe oraz elektrozawór w instalacji automatycznego napełniania fontanny. Pamiętajmy jednak, że fontanny miejskie mają po kilka lat, i jak to w urządzeniach bywa, czasem trzeba wymienić elementy, które najbardziej się wyeksploatowały.

Ale wiosenny, ładny wygląd miasta to nie tylko fontanny. – Dziś (piątek 7 kwietnia – przyp. red.)) zostały posadzone kwiaty przez Pałacem Ślubów. W przyszłym tygodniu planujemy wykonać nasadzenia w donicach na terenie miasta – mówi Elżbieta Jakubczak-Garczyńska. – W donicach są zaplanowane trzy zmiany kwiatów. Pierwsza zmiana przewiduje posadzenie bratków oraz kompozycji bratków, niezapominajek i stokrotek – dodaje.

To jeszcze nie wszystko. Zaczęła się też realizacja umowy na czyszczenie przykrawężnikowe ulic. Wykonawca wyczyści 258 odcinków dróg miejskich stanowiących łącznie niemal 100 km. Prace maja zakończyć się jeszcze przed świętami. – Nie jest to jednorazowa akcja, umowa obowiązuje przez cały sezon aż do zimy – mówi Elżbieta Jakubczak-Garczyńska.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.