Uratuj serce Filipa Siczka

Otrębusy

Mieszkaniec Otrębus potrzebuje pomocy. Chłopiec musi być jak najszybciej operowany. Filipa mogą uratować jedynie lekarze z USA. W sieci uruchomiono już zbiórkę na leczenie dziecka.

Filip Siczek ma zaledwie 8 lat. Chłopiec już od początku swego życia zmaga się ze skomplikowaną wadą serca. Rodzice dziecka już w 12 tygodniu ciąży dowiedzieli się o nieprawidłowej budowie serca Filipa. Podczas badań lekarze postawili diagnozę – Tetralogia Fallota ze współistniejącymi wadami układu krążenia: zrośnięciem pnia płucnego i lewej tętnicy płucnej oraz wieloma naczyniami krążenia pobocznego.

W szpitalu podczas kolejnych badań okazało się, że chłopiec rósł w brzuchu matki nieadekwatnie do etapu ciąży. Ze względu na ryzyko niedotlenienia lekarze zdecydowali o wcześniejszym porodzie. Filip przyszedł na świat w 34 tygodniu ciąży. Chłopiec ważył zaledwie 1500 gramów. Dziecko spędziło dwa pierwsze miesiące swego życia na oddziale OIOM (OIOM Oddział Intensywnej Opieki Medycznej – przyp. red.). Dziecko było zbyt małe i słabe, aby lekarze mogli zoperować serce. W niedługim czasie doszło do przepukliny, zwężenia cewki moczowej oraz infekcji. Ze względu na stan zdrowia pobyt dziecka w placówce medycznej przedłużał się. Rodzice mogli zabrać małego Filipa do domu dopiero po jego sześciomiesięcznym leczeniu w szpitalu.

Chłopiec w wieku czterech lat przeszedł pierwszą operację serca. Drugi zabieg odbył się kiedy Filip miał 6 lat, a kolejny rok później. Podczas trzeciej operacji lekarze udrożnili przepływ pomiędzy sercem a płucami. Pół roku później okazało się jednak, że ponownie zamknęły się naczynia, pomimo że chłopiec otrzymywał leki przeciwzakrzepowe. Lekarze czując już bezradność poradzili rodzicom dziecka, aby zaczęli szukać pomocy za granicą.

Rodzice Filipa skontaktowali się ze szpitalem w Stanfordzie. W placówce medycznej pracują światowej klasy kardiochirurdzy. Lekarze ze Stanfordu stwierdzili, że chłopiec kwalifikuje się do operowania całkowitej korekcji wady serca. Okazało się jednak, że leczenie jest bardzo drogie. Koszt operacji ma wynieść ponad 4,5 mln zł.

Na portalu siepomaga.pl uruchomiona jest zbiórka na leczenie chłopca. Dokładając się do niej można podarować chłopcu szansę na zdrowe życie.

Zbiórka na operację Filipa Siczka dostępna tutaj

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.