Uratowali rodzinę kaczek

Grodzisk Maz.

Nietypowa interwencja grodziskich strażników miejskich. W centrum miasta ich pomocy potrzebowała rodzina kaczek. Ptaki bezpiecznie trafiły w odpowiednie dla nich miejsce, czyli na Stawy Walczewskiego.

To jedna z tych historii, które chwytają za serce. Szczególnie, że determinacja kaczej rodziny, aby dostać się nad wode, była ogromna. – Dzięki czujności mieszkańców osiedla Okulickiego 19A strażnik grodziskiego Eko-patrolu pomógł znaleźć nowy dom rodzinie kaczek. Kaczka wraz z małymi kaczuszkami wyruszyła w pierwszy spacer i chciała dostać się z tarasu II piętra budynku Okulickiego 19A nad rzekę w Parku Skarbków. Niecodzienny widok zaniepokoił mieszkańców, którzy byli świadkiem jak kaczki z II piętra skakały z tarasu na trawnik – informują grodziscy strażnicy.

 

Konieczna była pomoc, aby ta karkołomna wyprawa zakończyła się szczęśliwie. – Kaczę wraz z kaczkami bezpiecznie przetransportowano nad Stawy Walczewskiego w asyście Eko–patrolu – zaznaczają funkcjinariusze z Grodziska.

 

Przypominamy, że eko-patrole funkcjonują we wszystkich miejskich i gminnych strażach w naszym regionie. Udzielają pomocy zarówno zwierzętom domowym, które zgubiły się lub uciekły, jak i bezdomnym czy nawet dzikim. Jeśli zaobserwujemy zwierzaka potrzebującego pomocy, o interwencję możemy poprosić pod numerem alarmowym.

 

 

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.