Uporządkują działki przy Jeleniej

Podkowa Leśna

Na działkach znajdujących się naprzeciw przychodni przy ul. Jeleniej w Podkowie Leśnej zapanował nieład. Teren wykorzystywany jest jako składowisko materiałów rozbiórkowych. Miasto nosi się z zamiarem uporządkowania działek.

Zaśmiecone działki rzucają się cieniem na estetykę ul. Jeleniej. Do niedawna teren wykorzystywała jedna z firm oczyszczających miasto, ale wszystko się zmieniło. Na działkach o powierzchni  ponad 3 tys. m2 można znaleźć jedynie śmieci. Mieszkańcy Jeleniej liczą, że w końcu teren zostanie uporządkowany. – Obecnie działki te pełnią funkcję składowania „materiałów z którymi nie bardzo jest co zrobić, typu stare materiały z rozbiórki, wycięte drzewa itp”. Mieszkańcy wielokrotnie prosili o uporządkowanie składowiska oraz zwracali uwagę na uciążliwości z tym związane. Takie zagospodarowanie działek negatywnie też wpływa na estetykę tej części miasta – wyjaśnia Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

W sierpniu miasto przeprowadziło postępowanie na wykonanie koncepcji zagospodarowania działek przy Jeleniej. Do urzędu wpłynęły dwie oferty. Wykonawca za realizację zadania zgarnie ponad 11 tys. zł. – Koncepcja zagospodarowania tych działek będzie poddana konsultacjom z mieszkańcami.  Materiały do dyskusji powinny być gotowe pod koniec roku – podaje burmistrz Podkowy.

W końcu sprawa znajdzie swój finał i teren zostanie uporządkowany. Na dwóch działkach przy Jeleniej można spodziewać się sporych zmian. – W przeszłości pojawiło się wiele pomysłów na wykorzystanie przedmiotowych działek. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miasta  obszar ten przeznaczony jest pod usługi. Od przyszłego wykonawcy koncepcji oczekuje się propozycji usytuowania na tym terenie wielofunkcyjnego obiektu z przeznaczeniem na archiwum miasta, pomieszczenia techniczno-gospodarcze oraz część komercyjną. Przestrzeń otaczająca budynek ma zyskać nową jakość poprzez wprowadzenie funkcji dydaktyczno-ekologicznej oraz rekreacyjno-sportowej, z uwzględnieniem planowanego sąsiedztwa ścieżki rowerowej – przedstawia Tusiński.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.