Upał, susza i kłopoty z wodą

Region

Bardzo wysokie temperatury i brak deszczu dają się we znaki wodociągowcom. Kłopoty z zaopatrzeniem w wodę mogą pojawić się w Podkowie Leśnej i Nadarzynie. Do mieszkańców skierowano apel o korzystanie z wody tylko w celach bytowych.

Tego typu sytuacje powtarzają się co roku. Wszystko przez upały i brak deszczu. Tym razem kłopoty pojawiły się w gminie Nadarzyn i w Podkowie Leśnej. Wczoraj w pierwszej z miejscowości w trybie pilnym odbyło się spotkanie władz gminy, przedsiębiorstwa komunalnego Nadarzyn i osób odpowiedzialnych za wodociągi. – Ustalono, że Gmina i PKN zwiększą kontrolę nad okolicznymi firmami oraz właścicielami stawów i oczek wodnych, aby w godzinach „szczytu wodnego” nie uzupełniali wody w swoich zbiornikach – poinformował za pośrednictwem Facebooka Dariusz Zwoliński, wójt Nadarzyna.

Jak zaznacza nadarzyński włodarz, podjęte zostaną działania, które mają poprawić sytuację w przyszłości. – W celu rozwiązania problemów z ciśnieniem wody spowodowanej zwiększającą się ilością osób korzystających z wodociągów ustalono, że w tym roku PKN stworzy projekt dodatkowej nitki wodociągu od ujęcia w Parolach do Ruśca. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę, prace w terenie zaczną się w tym roku, a najpóźniej w przyszłym, tak aby zostały zakończone do wiosny 2019 roku. Pracownicy wodociągów w PKN zwrócą szczególną uwagę na uzyskanie „drożności” przepływu wody w Ruścu, poprzez m.in. ściślejszą kontrolę zasuw – zapewnia Zwoliński.

Z podobnymi kłopotami boryka się Podkowa Leśna. Tu też pojawił się apel do mieszkańców, aby w godz. 6.00-22.00 używać wody tylko w uzasadnionych przypadkach. – W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz niekorzystnymi prognozami pogody na najbliższe dni, zwracamy się z prośbą do mieszkańców korzystających z sieci wodociągowej o racjonalne korzystanie z wody – informuje podkowiański urząd. – Prosimy o wykorzystywanie wody pitnej z sieci wodociągowej wyłącznie do celów bytowych. W przypadku konieczności podlewania ogródków, trawników, mycia samochodów, napełniania przydomowych basenów itp. wodą z sieci wodociągowej należy to wykonywać w godzinach od 22.00 do 6.00 – czytamy w komunikacie.  

A jak u Was sytuacja z wodą? Jest? Nie ma? Dajcie znać w komentarzach.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.