Upał nie odpuszcza. Jest apel o oszczędzanie wody

Region

Kilka dni temu ogólnopolskie media obiegła informacja o pozbawionych wody mieszkańcach Skierniewic. Czy w naszym regionie istnieje podobne ryzyko? To zleży także od nas samych.

Wysokie temperatury, które towarzyszą nam od kilku dni, skłaniają do poszukiwania sposobu, aby choć na chwilę odetchnąć. Jednym z nich jest np. napełnianie przydomowych basenów czy ustawianie zraszaczy. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że woda przy takiej pogodzie może stać się towarem deficytowym.

Apel do mieszkańców, aby oszczędnie gospodarować wodą, wystosowali już wodociągowcy z Grodziska, Milanówka i Brwinowa. – Prosimy o rozważny i możliwie oszczędny pobór wody. Zwiększony pobór wody wodociągowej powoduje spadek ciśnienia w sieci, co w konsekwencji utrudnia dostawę wody do mieszkań na wyższych piętrach. Prosimy o wykorzystywanie wody przede wszystkim do celów bytowych. W przypadku konieczności używania wody do podlewania trawników, ogrodów, mycia samochodów oraz napełniania przydomowych basenów zalecamy wykonywanie tych czynności w godzinach od 23.00 do 6.00 – czytamy w komunikacie milanowskiego przedsiębiorstwa wodociągów.

Znacznie więcej wody mieszkańcy wykorzystują też w Grodzisku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji szacuje, że jest to dwukrotonie wyższe zużycie niż zazwyczaj. – Wszystkie ekipy techniczne pracują i na bieżąco monitorują stan wody na terenie gminy. Niestety przyczyną obecnej sytuacji jest masowe wykorzystywanie wody do celów innych niż bytowe. Chodzi przede wszystkim o podlewanie ogródków, trawników czy napełnianie przydomowych basenów. Apelujemy do mieszkańców o ograniczanie i racjonalne wykorzystywania wody. Pozwoli to polepszyć sytuację w mieście – zaznaczają grodziscy urzędnicy.

Podobną prośbę do mieszkańców wystosowano także w Brwinowie.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “Upał nie odpuszcza. Jest apel o oszczędzanie wody”

 1. Polka pisze:

  U mnie w Warszawie na osiedlu sądiad leje sobie wodę z kranu gospodarczego ile chce jak chce i gdzie chce . Czy może to robić ? Moim zdaniem NIE. ADMINISTRACJA JW Construction ma to gdzieś. Odradzam tego developera.

 2. RomanW pisze:

  Ja wydaje 1000 zł na miesiąc na wodę do podlewania trawnika 1200 metrów. Płacę więc o co chodzi?

  • Głos pisze:

   …i się obudziłeś. 1200zł to ty na miesiąc zarabiasz biedaku

  • Pzdr. Wawa pisze:

   Chodzi o to że jak wam kran założyli to zakopaliście studnie żeby być bardziej „z miasta”
   Ale jak bida we wsi to wychodzi pochodzenie.

 3. Miastowy pisze:

  Ale jak to? To woda nie bierze się z kranu???? Bo, że prąd z gniazdka, to wiem…

 4. Głos pisze:

  W zeszłym roku było o wiele ciepłej i żadnych problemów z wodą nie było ale POPiSowa swołocz już sprzedała Polskie Wodociągi żydkom, spodziewajcie się mecyji…

 5. Xiao7 pisze:

  A to nie przypadkiem wina włodarzy, projektantów wodociągów i chorej obsesji na wznoszenie coraz to większej ilości mieszkań, i budynków użyteczności publicznej??
  Nitki wodociągowe od dawna nie podlegały ponownemu projektowaniu i modernizacji. Te które są już w gruncie mają określoną i ograniczoną przepustowość. A na terenach powiatu Pruszkowskiego i Grodziskiego na masową skale powstają to nowe osiedla, bloki, domy, sklepy i hale przemysłowe które same w sobie już w trakcie budowy wymagają olbrzymich pokładów wody. Później się Włodarze i wodociągowcy dziwią że instalacja im już nie daje razy i ciśnienie się zmniejsza. A to nie ciśnienie jest najważniejsze a przepustowość (średnica rur). Ciśnienie ma znaczenie przy wysokich budynkach a możne je bardzo łatwo rozwiązać. przez mocowanie zbiorników ciśnieniowych na dachach tych budynków. W drapaczach chmur woda w pierwszej kolejności trafia na poziomy (piętra) techniczne z których woda jest rozdysponowana na niższe piętra lub przepompowywana jest na kolejne wyżej położone podobne poziomy techniczne. Tylko u nas w Polsce może być tak, że wszystko po najniższych kosztach jest załatwiane i bez myślenia, a później nagle zaskoczenie że coś nie działa lub nie spełnia oczekiwań.

 6. andrzej pisze:

  Znaczy się płacimy za coś czego dostawca towaru nie jest w stanie nam dostarzczyć zgodnie z umową jaką z nami podpisał.Czy w tym przypadku zapłaci nam jakies pieniążki za niwywiązanie się z umowy.

 7. no pisze:

  płace, wymagam

 8. axz pisze:

  płace za wode to będe se podlewał ile wlezie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły