Unieważniono przetarg na przebudowę brwinowskiego targowiska

Brwinów

Jedyna oferta, która wpłynęła do przetargu na przebudowę targowiska w centrum Brwinowa niestety została odrzucona. Mieściła się ona w możliwościach finansowych gminy, jednak oferent wpłacił wadium po ustalonym terminie.

Wydawało się, że nic nie stanie na przeszkodzie, aby rozstrzygnąć ten przetarg. Wpłynęła tylko jedna oferta od firmy Instmar z miejscowości Stare Budy, ale pod względem finansowym była odpowiednia. Mieściła się w „widełkach” wyznaczonych przez brwinowski urząd. Oferta wynosiła 540 tys. zł. Niestety została odrzucona ze względów… formalnych. Konkretnym powodem odrzucenia było brak wpłacenia wadium. Termin składania ofert wyznaczono 23 września do godz. 13.00, tymczasem wadium wpłynęło na rachunek gminy o godz. 14.00.

Z tego też powodu należało powtórzyć postępowanie przetargowe, które brwinowski magistrat już ogłosił. Przypomnijmy. Modernizacja tego ważnego i uczęszczanego nie tylko przez mieszkańców Brwinowa punktu rozpoczęła się w lutym tego roku. Targ przechodzi gruntowną metamorfozę, a po zakończeniu prac będzie wyglądał zupełnie inaczej niż widzimy to na powyższym zdjęciu. Urząd gminy inwestycję realizuje w podziale na etapy. Unieważniony przetarg, o którym wspominaliśmy wcześniej, będzie już czwartym rozdziałem przebudowy targowiska.

Zakres prac w aktualnie ogłoszonym przetargu nie zmienił się. Wykonane zostaną roboty sanitarne, elektryczne i teletechniczne. Również termin realizacji zamówienia pozostał ten sam, czyli do 10 grudnia tego roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 13

13 odpowiedzi na “Unieważniono przetarg na przebudowę brwinowskiego targowiska”

 1. bubu24 pisze:

  Głupota Ustawy o zamówieniach publicznych nie zna granic. Nie było konkurencji, a oferta była w granicach założonego budżetu. Unieważnienie przetargu tylko spowoduje dodatkowe koszty i opóźni inwestycję. No ale administracja samorządowa musi przestrzegać głupot uchwalonych przez (p)osłów na Wiejskiej.

  • ona pisze:

   to nie ma nic wspólnego z „wiejską”, tylko z głupotą lokalnych samorządowców z tzw. „dobra wspólnego”

 2. prze targ pisze:

  Jaki oszczędny ten burmistrz.Nawet chodnik robią tylko trochę za szkolną a reszta dalej dziurawa

  • rerekumkum pisze:

   dlatego w kolejnych wyborach samorządowych musimy „podziękować” temu burmistrzowi, i jego parti – dobr wspólne!

 3. Ovv pisze:

  Na remont tunelu to chyba też unieważniono wszystkie możliwe Och

 4. Brwinowianin pisze:

  Cyt. „Termin składania ofert wyznaczono 23 września do godz. 13.00, tymczasem wadium wpłynęło na rachunek gminy o godz. 14.00.”
  – Czy to wadium przepada na korzyść UG Brwinów ???
  – bo jeśli tak to gruby przekręt gospodarczy !

  • op pisze:

   napisz do Ziobry. Zacznij od ” Uprzejmie donoszę, że…”

  • Tomek pisze:

   Ale wykryles aferę geniuszu, Rutkowski przy tobie to Pikuś. Umiesz czytać? Termin do 13, wadium o 14 czyli po terminie, gdzie przekręt?

  • none pisze:

   Chyba ktoś w UG nie sprawdził, kiedy wypadają sesje Elixiru w ich banku.

   • Brwinowianin pisze:

    Genialny tomaszku, w bardzo prosty sposób można tak zrobić żeby przelew zaksięgowac po terminie !
    Jeśli w w brwinowskim urzędzie dochodzi do takich przekrętów gospodarczych, to ja się nie dziwię że wszelkie inwestycje wyglądają tak a nie inaczej

    • Tomek pisze:

     Udaj się do prokuratury i zgłoś przestępstwo. Twoi ulubieńcy ciągle tropią takie afery tylko skazanych brak ale chodzi o to żeby robić szum, prawda? Może ktoś uwierzy. Zmień forum tu nie masz siły przebicia.

     • Brwinowianin pisze:

      @tomaszek, raczej twoje pismiennictwo jest prostackie i nie wzbudzające niczyjego zaufania

     • Tomek pisze:

      Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi? Człowieku jeśli masz dowody na przekręty, niegospodarnosc, kradzież itd to zgłoś to do prokuratury proste. Niestety Ty i twoja jedynie słuszna partia umiecie tylko kłamać i oskarżać i obrzucac błotem ludzi tylko dlatego że są z innej opcji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły