Unieważniono przetarg na drogę rowerową wzdłuż DW719

Milanówek

Mowa o odcinku ścieżki rowerowej w Milanówku, który ma powstać wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 719. Urząd musiał unieważnić przetarg.

W drugiej połowie maja tego roku informowaliśmy o tym, że milanowski urząd ogłosił przetarg na wybudowanie drogi rowerowej wzdłuż DW719. Trasa dla rowerzystów miałaby powstać na fragmencie od ul. Grudowskiej do ul. Podwiejskiej. Niestety w pierwszym przetargu na to zadanie nie udało się wybrać wykonawcy. Postępowanie zostało unieważnione.

Do przetargu wystartowały dwie firmy, jedna zaoferowała ponad 1,4 mln zł, druga blisko 930 tys. zł. Pierwsza oferta była zbyt wysoka, gdyż urząd zamierzał przeznaczyć na to zadanie maksymalnie 1 mln zł. Natomiast druga oferta odrzucona ze względów formalnych. Najprawdopodobniej wkrótce urząd ogłosi kolejny przetarg.

Przypomnijmy, że droga rowerowa ma mieć długość około 800 metrów. Nawierzchnia tej trasy będzie asfaltowa, natomiast chodniki poprowadzone obok zostaną wykonane z kostki betonowej. Zmianie ulegnie istniejąca organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Królewskiej i ul. Grudowskiej. Na wlocie północnym ul. Grudowskiej w miejscu istniejącego przejścia dla pieszych powstaną połączone przejście dla pieszych z przejazdem dla rowerzystów. Istniejące sygnalizatory dla pieszych zastąpione zostaną wspólnymi sygnalizatorami dla pieszych i rowerzystów. Podobne zmiany dokonane zostaną na skrzyżowaniu ul. Królewskiej z ul. Podwiejską.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Unieważniono przetarg na drogę rowerową wzdłuż DW719”

  1. none pisze:

    Ceny wstają z kolan 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły