Unieważniono pozwolenie na budowę bloku przy ul. Lipowej

Pruszków

To dość niecodzienna sytuacja. Wojewoda mazowiecki cofnął pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego przy ul. Lipowej 47 w Pruszkowie. To pokłosie protestu mieszkańców i właścicieli działek położonych w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji.

Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że Pruszków to jedno z ulubionych miast deweloperów, bowiem powstaje tutaj dużo nowej zabudowy wielorodzinnej. Czasami na tym tle pojawiają się spory. Tak było i tym razem. Mieszkańcy m.in. ul. Cegielnianej domagali się rewizji dokumentów dotyczących realizowanej zabudowy wielorodzinnej przy ul. Lipowej. Wszystko przez zbyt wysoki blok, który został postawiony zbyt blisko zabudowań jednorodzinnych.

 

Efekt jest taki, że wojewoda mazowiecki unieważnił pozwolenie na budowę. Pytanie teraz, co dalej? – Procedura jest nie zakończona. Jak to się zakończy trudno przesądzać. Ale wniosek jest jeden, nie wolno takich rzeczy robić niezgodnie z intencją i ustaleniami, które mieliśmy z deweloperem. Budynek miał być oddalony o 10 metrów a jest 7, miał mieć 4 kondygnacje a ma 5. Dobrze, że wojewoda podjął taką decyzję, ponieważ domagaliśmy się tego. Szkoda, że tak długo to trwało, bo w międzyczasie ten budynek bardzo rozbudował się. Teraz jest procedura odwoławcza. Trudno stwierdzić co zrobi deweloper – mówi nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

 

Jak słyszymy to bardzo skomplikowana sprawa, która może nie zakończyć się zbyt prędko. – Ja bym bał się kupić tam mieszkania wiedząc, że taka procedura została wszczęta i może utrudnić odbiór budynku. Może to trwać kilka lat zanim dojdzie do kompromisu. W skrajnych przypadkach znane są historie, że budynek był rozbierany. Jest to bardzo skomplikowana sytuacja – podkreśla Kurzela.

 

Wysłaliśmy również pytania do dewelopera. Gdy otrzymamy odpowiedź wrócimy do tematu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Unieważniono pozwolenie na budowę bloku przy ul. Lipowej”

  1. Piotrek pisze:

    czy wiadomo jaki los spotkał tę inwestycję?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły