Umówił się z 14-latką, został zatrzymany

Brwinów

W Brwinowie policja zatrzymała 32-latka podejrzanego o pedofilię, który umówił się na spotkanie seksualne z 14-latką. Musiał być zdziwiony, gdy okazało się, że czeka na niego... mężczyzna.

Zatrzymanie 32-latka nie byłoby możliwe bez pomocy mężczyzny, który zorganizował prowokację. Umówił się na spotkanie z podejrzanym i obezwładnił go. – Prowadziłem z nim korespondencję przez dwa dni. Padła propozycja spotkania. Początkowo miało odbyć się w McDonaldzie w Pruszkowie, jednak ostatecznie wybrałem teren przy poczcie w Brwinowie. Mężczyzna na miejscu był zdziwiony moim widokiem. Podszedłem do niego i dokonałem ujęcia obywatelskiego – przedstawia nam mężczyzna odpowiedzialny za organizację prowokacji.

Udało nam się dotrzeć do korespondencji między osobą udającą 14-latkę a 32-latkiem. Na czacie mężczyzna nie krył się ze swoimi planami. Proponował wspólne oglądanie filmów, ale na tym nie koniec. – A co chcesz pooglądać takie filmiki z młodymi kobietami jak będę u ciebie? (…) Samemu by się chciało tak z młodszą porobić – napisał.

Policja wszczęła czynności procesowe. – W poniedziałek (16 stycznia – przyp. red.) w godzinach wieczornych na terenie gminy Brwinów w związku z zawiadomieniem przez osobę fizyczną dokonano zatrzymania mężczyzny, który przez internet oferował 14-latce obcowanie płciowe. Względem 32-latka zostały wszczęte czynności procesowe – mówi asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.