Umowa podpisana, czas na budowę

Raszyn

Kwestie formalne załatwione, pozostało zająć się już tylko rozbudową szkoły w Ładach. Włodarze gminy Raszyn podpisali umowę z wykonawcą prac.

W postępowaniu przetargowym do urzędu wpłynęło sześć ofert. Najniższa opiewała na kwotę ponad 26 mln zł, lecz gmina Raszyn przygotowała tylko 22 mln zł. Jednak to nie okazało się przeszkodą. – Bardzo często dochodzi do sytuacji, w której oferty przekraczają kwotę przeznaczoną na wykonanie zadania. Do momentu rozstrzygnięcia przetargu można dokonać przesunięć środków. Czas związania ofertą jest stosunkowo długi, więc gmina może wykorzystać go na znalezienie brakującej kwoty – mówi Andrzej Zaręba, wójt Raszyna.

Wszystko poszło szybko i sprawnie. Gmina dorzuciła brakującą kwotę i podpisała umowę z wykonawcą zadania. Nie pozostaje nic innego, jak rozpocząć prace budowlane. – Umowa została podpisana. Obyło się bez komplikacji. Żadna z firm nie złożyła wniosku do Krajowej Izby Odwoławczej, co mogłoby skomplikować całą procedurę. Zdarza się, że postępowanie trzeba unieważnić, jednak w tym przypadku wszystko odbyło się sprawnie. W środę nastąpi wprowadzenie na teren budowy – przedstawia Zaręba. 

Inwestycja została podzielona na kilka etapów. Wśród nich są m.in. przebudowa starej części placówki, budowa nowej hali sportowej oraz nowej części szkoły z łącznikami. Prace powinny zakończyć się w lipcu 2018 roku.

Warto przypomnieć, że sprawa rozbudowy szkoły w Ładach skomplikowała się na etapie projektowym. Dopiero trzecia firma wykonała zadanie. Później gmina czekała na nowelizację ustawy o zamówieniach publicznych, przez co opóźnił się termin ogłoszenia przetargu. Było to podyktowane obawą o utratę dotacji.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.