Umowa na żłobek podpisana

Milanówek

Władze Milanówka podpisały umowę na adaptację willi przy ul. Warszawskiej na pierwszy miejski żłobek. Wykonawca ma czas do końca roku na przeprowadzenie prac.

Na utworzenie tej placówki miasto-ogród uzyskało dofinansowanie z rządowego programu „Maluch+”. Całe przedsięwzięcie będzie kosztowało ponad 1,8 mln zł, a dotacja to aż 1,5 mln zł. To zatem lwia część kosztów inwestycji.

Żłobek powstanie w willi przy ul. Warszawskiej. Opustoszały budynek jest własnością miasta, ale dotąd stał niezagospodarowany. Jego adaptacja na potrzeby najmłodszych dzieci ma przebiegać szybko. – Musimy zrobić to do końca roku, bo taki termin narzuca nam program „Maluch+”. Dlatego firma zabiera się za prace jak najszybciej. Śmiejemy się, że biorąc pod uwagę napięte terminy, że pracownicy będą tam sypiać. To oczywiście żart. Wykonawca gwarantuje wykonanie tego zadania zgodnie z terminem. Przypominam, że robimy to trybie projektuj i buduj, a to również ważne, bo planujemy wystąpić o dotację na kolejny rok funkcjonowania tej instytucji. Program również to obejmuje, to dla nas niebagatelne pieniądze – mówi nam Piotr Iwicki, sekretarz urzędu miasta w Milanówku.

Zgodnie z założeniami pierwsze maluchy znajdą tam opiekę na początku przyszłego roku. Żłobek przyjmie 52 dzieci w czterech grupach wiekowych, w tym najmłodsze dzieci w wieku od 6 do 12 miesięcy.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Umowa na żłobek podpisana”

  1. Kjjjjjjjjjbv pisze:

    Super, ciekawe kiedy
    Piastów zrobi coś w tym kierunku….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły