Umowa na zagospodarowanie terenów wzdłuż Utraty podpisana

Pruszków

18 października została podpisana umowa na zagospodarowanie terenów wzdłuż Utraty. Przy rzece powstaną nowe tereny rekreacyjne, będą także nowe nasadzenia.

Tereny wśród rzeki Utraty na jej pruszkowskim odcinku są bardzo często uczęszczane przez mieszkańców. To wyjątkowe miejsce do spacerów czy rekreacyjnego uprawiania sportu. Niebawem tereny te zyskają nowe oblicze. Co obejmuje plan zagospodarowania obszaru wokół Utraty?

Mieszkańcy mogą spodziewać się budowy ciągu komunikacyjnego wzdłuż rzeki oraz oświetlenia. Zainstalowane zostaną również elementy małe architektury – ławki oraz kosze. Ponadto wybudowane zostaną miejsca do biernego wypoczynku, drewniane podesty i labirynt wierzbowy. Zyska także zieleń, bo zostaną wykonane nasadzenia drzew, krzewów, bylin i roślin strefy bagiennej.

Jak czytamy na stronie urzędu miasta Pruszkowa – celem tych prac jest podniesienie funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych terenów wzdłuż Utraty. Ponadto projekt będzie miał pozytywny wpływ na środowisko naturalne i zachowanie różnorodności biologicznej.

Będzie to realizacja kolejnej części projektu „Poprawa jakości środowiska poprzez kompleksowy rozwój terenów zielonych w Pruszkowie – etap II w zakresie zagospodarowania terenów wzdłuż rzeki Utraty na odcinku od ul. Przejazdowej do ul. B.Prusa. Zadanie to jest wykonywane przy udziale środków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowsko 2014-2020 działanie 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego.

Koszt realizacji tej części zadania wynosi ponad 2,7 mln zł. Wykonawca ma czas do końca listopada 2022 r. na prace ujęte w umowie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Umowa na zagospodarowanie terenów wzdłuż Utraty podpisana”

 1. Ciekawski pisze:

  A kto będzie to wszystko chronił przed dewastacją, jaką padła „plaża” w Parku Anielin? Pieniądze wyrzucone w błoto, a właściwie w piach…

 2. Ania pisze:

  Radku bravo !

 3. Natura pisze:

  Zniszczycie ostatnie zachowane naturalne ostoje zwierząt.
  Ostatni kawałek dzikiej natury.
  Jeszcze dno Utraty wylejcie asfaltem i będzie komplet.

  • Rabull pisze:

   Na, szczęście dalsza, czesc nabrzeża Utraty w kierunku Malich i dalej pozostanie nietknięta.

  • Miłego pisze:

   Rondo na Akacjowej – wycięli trzy drzewa. Solidarności od tunelu do przejazdu – chcieli wyciąć wszystkie drzewa, bo … row odwadniający pod drogę. Koło nowego bloku przy Akacjowej mieszkańcy posadzili kilka drzewek – wycięli, usunęli i ułożyli plac z kostki brukowej. Przy Staszica wycięli większość krzakow i drzew – narobili ścieżek z kostki… Ty jednak pamiętaj, że twój piec i samochód truje… segreguj śmieci i wyłączaj światło.

 4. Radek pisze:

  Bravo! Podobnie postępuje Sochaczew na rzece Bzura !

 5. Dr. Huckenbush pisze:

  2,7 mln zł to trochę dużo jak na ten zakres prac. Chyba że faktycznie efekt będzie imponujący.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły