Umowa na projekt przebudowy Willi pod Bocianem podpisana

Pruszków

Zarząd powiatu pruszkowskiego podpisał umowę na projekt przebudowy zabytkowej Willi pod Bocianem w Pruszkowie. Umowa dotyczy także sprawowania nadzoru autorskiego.

Starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza i członek zarządu Agnieszka Kuźmińska podpisali umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dotyczący rozbudowy budynku przy ulicy Kraszewskiego 18. Zamawiający planują rozbudowę zewnętrznej windy dla osób niepełnosprawnych, remont elewacji a także dachu oraz adaptację piętra pierwszego i poddasza „Willi pod Bocianem”.

– Remont „Willi pod Bocianem” to inwestycja od lat wyczekiwana przez mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego. Zwłaszcza tych, którzy aktywnie uczestniczą w życiu społecznym – informuje Krzysztof Rymuza, starosta pruszkowski. – W przyszłości w „Willi pod Bocianem” swoją siedzibę będzie miało Centrum Dialogu Społecznego, którego zadaniem jest wspieranie rozwoju i integracji organizacji pozarządowych oraz nieformalnych inicjatyw społecznych – dodaje.

Robotnicy przystosują budynek do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja będzie dotyczyć także pracy na terenie wokół zabytkowego budynku. Robotnicy wyremontują ogrodzenia, fontanny, ławki i wiatę ogrodową. Zgodnie z ustaleniami starodrzew i nasadzenia nie ulegną zmianie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Umowa na projekt przebudowy Willi pod Bocianem podpisana”

  1. paca pisze:

    Zewnętrzna winda świetnie wpisuje się w koncepcję rewitalizacji zabytkowego budynku.
    Poza tym opinia że „to inwestycja od lat wyczekiwana przez mieszkańców Powiatu ” to raczej przykład urzędniczego bełkotu. Ten dom wygląda na wymarły.

  2. DM ( DawnyMieszkaniec) pisze:

    Co się teraz tam znajduje? Kiedyś o ile pamiętam było tam AA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły