Umowa na projekt drugiego toru podpisana

Region

Warszawska Kolej Dojazdowa podpisała umowę na wykonanie dokumentacji projektowej drugiego toru na odcinku Podkowa Leśna-Grodzisk Mazowiecki.

Po wielu miesiącach przygotowań i drobnych perturbacjach związanych z wyłonieniem zwycięskiej firmy, WKD postawiło kropkę nad „i” w sprawie tej ważnej inwestycji. W środę podpisano umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej budowy drugiego toru do Grodziska Mazowieckiego. – Rozpoczynamy kolejny bardzo ważny etap niezbędny dla dalszego dynamicznego rozwoju Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Jednocześnie wypełniamy zamierzenie leżące u podstaw strategii przyjętej przez założycieli i budowniczych linii kolejowej EKD, którzy ponad 90 lat temu planowali drugą nitkę toru do Grodziska Mazowieckiego. Jesteśmy przekonani, że przedsięwzięcie, na rzecz którego zawarta została dziś umowa, przyczyni się do dalszego wzrostu zainteresowania kolejowymi przewozami pasażerskimi, polepszenia jakości usług przewozowych oraz zwiększenia mobilności mieszkańców miejscowości podwarszawskich – mówi Michał Panfil, prezes zarządu WKD.

Zakres prac na siedmiokilometrowym odcinku między Podkową i Grodziskiem obejmuje wykonanie budowę toru, urządzeń sterowania ruchem, peronów i przejazdów. – Poza budową nowego toru kompleksowo zmodernizowany zostanie również istniejący dotychczas tor, jak również stacje Podkowa Leśna Główna i Grodzisk Mazowiecki Radońska. Modernizacja infrastruktury zostanie przeprowadzona w szczególności pod kątem dostosowania do wszelkich wymagań podróżnych o ograniczonej mobilności – informuje WKD.

Projekt wraz z uzgodnieniami i kompletnym wnioskiem o pozwolenie na budowę powinien zostać przygotowany do lipca 2020 r. Na tej podstawie przed upływem 2020 r. WKD zamierza ogłosić przetarg na wykonanie prac budowlanych. Wstępny termin ich zakończenia to przełom pierwszego i drugiego kwartału 2023 r.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Umowa na projekt drugiego toru podpisana”

  1. Anonim pisze:

    Podpisali umowę na projektowanie czy na projektowanie i wykonanie? Końcówka artykułu wskazuje na budowę, a początek i tytuł na projektowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły