Umowa na obsługę komunikacji miejskiej w Brwinowie podpisana

Brwinów

Przez najbliższe dwa lata za obsługę 11 linii autobusowych w Brwinowie będzie odpowiadał PKS Grodzisk Mazowiecki. 25 listopada władze gminy podpisały przewoźnikiem.

Władze gminy Brwinów sukcesywnie powiększają liczbę linii autobusowych, które mieszkańcom gminy pozwalają na wygodne przemieszczanie się. Jeszcze kilka lat temu po Brwinowie i okolicznych miejscowościach kursowały jedynie autobusy szkolne. Od początku 2020 r. na ulice gminy (i nie tylko) wyjedzie aż 11 linii autobusowych. — Priorytetem są połączenia komunikacyjne istotne z punktu widzenia potrzeb mieszkańców – dojazdy do szkoły i pracy, dojazdy z sołectw do miasta oraz do przystanków kolejowych, skąd można wyruszyć w dalszą trasę. Jeszcze kilka lat temu jedynym szkieletem komunikacyjnym dla transportu zbiorowego były linie kolejowe PKP oraz WKD. Autobusy uzupełniają sieć komunikacji tam, gdzie nie dojeżdża pociąg. Z myślą o potrzebach mieszkańców gmina Brwinów zawarła porozumienia międzygminne z sąsiednimi gminami, więc linie brwinowskiej komunikacji miejskiej sięgają m.in. do Błonia, Nadarzyna, Pruszkowa i Podkowy Leśnej – informuje brwinowski magistrat.

Obsługa jedenastu linii autobusowych będzie kosztować gminę prawie 6,7 mln zł. Kursy będą obsługiwać pojazdy częściowo lub całkowicie niskopodłogowe, wyposażone również w klimatyzację.

Posiadacze Brwinowskiej Karty Mieszkańca będą mogli skorzystać z atrakcyjnych zniżek na zakup biletu. Posiadający ją dorośli płacą za przejazd 1 zł, a dzieci i młodzież ucząca się do 26 roku życia jeżdżą za darmo. Pozostali płacą odpowiednio 3 zł i 1,50 zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Umowa na obsługę komunikacji miejskiej w Brwinowie podpisana”

 1. taka_prawda pisze:

  A kiedy bus dowożący do pracy do MLP Pruszków Moszna-Parcela? Kiedy II strefa biletowa ZTM? Czy nie ma pieniędzy, bo burmistrz dobrowolnie dokłada do zakupu radiowozów, które powinno zapewnić państwo a nie gmina?

 2. dokładnie pisze:

  powinni zlikwidować te duże autobusy które wożą powietrze

 3. Karol pisze:

  Normalnie podpisali by umowę z uberem bo więcej jak 4 osoby to jeszcze w autobusie nie widziałem.

 4. Iga56 pisze:

  Brwinów zażyczył sobie w umowie nowe autobusy a PKS wszystkie zdezelowane wyśle na linie w Pruszkowie

 5. Zez pisze:

  I ruscy kierowcy będą jeździć za miskę ryżu.jak powiedział premier bankster a jakosc to dno ….

 6. 1212 pisze:

  czyli najgorszy przewoźnik w okolicy używający autobusów z lat 60′, którymi strach jechać bo podłoga może odpaść

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły