Umowa na budowę szkoły na Gąsinie podpisana

Pruszków

Wyczekiwana od lat rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 10 w Pruszkowie zaczyna się urzeczywistniać. Placówka przy ul. Pływackiej niebawem znacznie się powiększy.

Szkoła na Gąsinie przy ul. Pływackiej to najmniejsza podstawówka w Pruszkowie. Od lat mówi się o potrzebie rozbudowy placówki. Zwłaszcza, że szkoła dosłownie pęka w szwach, zwłaszcza po reformie edukacji. Na szczęście ta sytuacja nie potrwa długo. Na miejscu istniejących budynków ma pojawić się kompleks szkolno-przedszkolny.

W ubiegłym tygodniu władze Pruszkowa rozstrzygnęły przetarg na wykonawcę prac budowlanych. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Strabag, która za rozbudowę szkoły zainkasuje 47,6 mln zł. Pruszkowskim włodarzom zależy na jak najszybszym rozpoczęciu prac, dlatego dziś (26 września) niespełna tydzień po ogłoszeniu wyników przetargu została podpisana umowa z nowym wykonawcą prac.  

W najbliższych dniach na terenie budowy mają się pojawić robotnicy. – Strabag realizacji Centrum Dziedzictwa i nie narzekamy na współpracę. Mam nadzieję, że przy realizacji, tej tak bardzo oczekiwanej na Gąsinie, również nie będzie żadnych problemów jeżeli chodzi o współpracę i wzajemne zrozumienie – mówił na spotkaniu Jan Starzyński, prezydent Pruszkowa.

Realizacja inwestycji będzie nie małym wyzwaniem nie tylko dla wykonawcy, ale i dyrekcji szkoły. W czasie budowy placówka ma normalnie funkcjonować.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.