Ulica Targowa do przebudowy

Pruszków

Pruszkowski urząd ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Targowej, na odcinku od ulicy Gordziałkowskiego do ulicy Pogodnej. Zadanie to ma zostać zrealizowane do połowy listopada tego roku.

Ulica Targowa położona jest w bliskim sąsiedztwie targowiska miejskiego, osiedla i marketu. Mimo że ulica ta znajduje się niemal w centrum Pruszkowa, to posiada nieutwardzoną nawierzchnię. W dodatku jezdnia jest w bardzo złym stanie – cała usłana wybojami. W dodatku gdy popada deszcz, cała droga zmienia się w basen.

Jednak wkrótce ma się wszystko zmienić. Oprócz samej drogi, przetarg dotyczy również zagospodarowania terenu, czyli oświetlenia, zatok postojowych, chodników i zjazdów na przylegające działki. Wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa.

Jezdnia ulicy Targowej będzie miała 6 metrów szerokości. Chodniki powstaną po obu stronach drogi. Natomiast zatoki postojowe pomieszczą 17 miejsc dla pojazdów (w tym dwa dla samochodów osób niepełnosprawnych). Oświetlenie pojawi się na całym odcinku budowanej jezdni.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 12

12 odpowiedzi na “Ulica Targowa do przebudowy”

 1. Kerim pisze:

  Samochodozy z betonozą objaw kolejny. Tylko nie śmiejmy później narzekać: że zalewa nas deszcz ( niema gdzie wsiąkać), dokuczają owady ( ptaki nie mają się gnieździć), potwornie gorąco w upalne dni ( brak cienia i rozproszenia światła). No cóż najwyższą wartością obecnie jest dobro samochodu.

 2. Aaw pisze:

  Brawa za mapę

 3. Anonim pisze:

  A ścieżka rowerowa będzie? Na to są dotacje.

 4. Arek Gębicz pisze:

  Można było efektywniej wykorzystać tą przestrzeń. Zapraszam na szerszą analizę: https://www.facebook.com/groups/1616757825256060/permalink/2298949543703548/

 5. Michał pisze:

  Tak anonim, niech inni mieszkańcy Pruszkowa jeżdżą po dziurawych drogacg. . i zrywają zawieszenie…. jak nie masz”apartamentowca”, „limuzyny” jak to ująłeś znajdź sobie sponsora niech Tobie kupii

  • Anonim pisze:

   Pomijając fakt, że tam nigdy drogi nie było to zadam jedno pytanie – jaka rolę, oprócz dojazdu do nowej inwestycji i miejsc parkingowych dla nowych mieszkańców, ma pełnić? Obok jest ulica Komorowska i wystarczy a tam mogłaby rosnąć trawa. Za mało się wymaga od deweloperów i za dużo się za nich robi.

 6. Mieszkaniec pisze:

  A co z pięknym odcinkiem obok targowiska ? Na targowej we wtorki i piątki ludzie do swoich mieszkań nie maja jak dojechać . A moze by tak zrobić parking nad targowiskiem? Bedzie i parking i zadaszenie .

 7. Anonim pisze:

  Deweloper buduje nowy „apartamentowiec” to trzeba podnieść atrakcyjność okolicy. Gdzie „słoiki” będą parkować „limuzyny”?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły