Ulica św. Stanisława Kostki przejdzie remont

Piastów

Piastowski magistrat ogłosił przetarg na rozbudowę ul. św. Stanisława Kostki. Remont drogi ma zostać przeprowadzony jeszcze w tym roku.

Ulica św. Stanisława Kostki w Piastowie nie jest główna arterią w mieście. To niewielka uliczka, ale przy niej znajdują się park miejski i kościół. Dodatkowo w pobliżu jest szkoła podstawowa i miejski ośrodek kultury. Kłopot w tym, że nawierzchnia jezdni jest w dramatycznym stanie. Spękania, łaty i nierówności nie wpływają dobrze na komfort jazdy. Również piesi podkreślają, że chodnik wymaga naprawy.

Piastowski magistrat rozpoczął poszukiwania firmy, która zajmie się przebudową ul. św. Stanisława Kostki. W ramach inwestycji droga zyska nową nawierzchnie, podobnie jak chodniki, zjazdy i miejsca parkingowe. Dodatkowo wykonana zostanie nowa kanalizacja deszczowa.

Do przetargu zgłosiły się trzy firmy. Wszystkie oferty są niższe niż zakładał pierwotny kosztorys, a to oznacza, że jest szansa na wybór wykonawcy już w pierwszym przetargu. Najniższa oferta opiewa na kwotę 1,1 mln zł, tymczasem piastowski magistrat na inwestycję chciał przeznaczyć 1,6 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Ulica św. Stanisława Kostki przejdzie remont”

 1. kik pisze:

  Następny proboszcz będzie zadowolony, na szczęście przebudowa bardziej potrzebna dzieciom, niż zmniejszającej się liczbie „wiernych”.

 2. Targ pisze:

  Kiedy remont Piotra Skargi i Siemiradzkiego

 3. Ojo pisze:

  A kiedy Barcewicza?

 4. Marcin pisze:

  Tak, potrzebny jest remont tej ulicy. Jednak liczę, że UM w Piastowie po wieloletnich prośbach mieszkańców zapewni w budżecie środki na remont ulicy St. Barcewicza. Liczymy na Pana Burmistrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły