Ul. Sękocińska czeka na wykonawcę…

Sękocin Stary

Na przebudowę drogi nr 3125W, czyli ul. Sękocińskiej w Sękocinie Starym mieszkańcy czekają od lat. Powiat, który jest zarządcą ulicy ogłosił w tej sprawie już trzy przetargi, dwa zakończyły się fiaskiem, ostatni czeka na zgłoszenia firm. Czy tym razem sprawdzi się powiedzenie „do trzech razy sztuka”?

Sękocińska przebiega od al. Krakowskiej w Sękocinie Starym do wiaduktu nad drogą ekspresową S8 w Wolicy. W tej chwili nadal trwają prace związane z budową odwodnienia przywołanej ulicy, o czym pisaliśmy tutaj. Jej stan nawierzchni od dawna budził wątpliwości – delikatnie mówiąc nie był już najlepszy. 

Powiat chce przebudować ul. Sękocińską, problem w tym, że rynek okazuje się być póki co bezlitosny. Pierwszy przetarg nie przebiegł pomyślnie, ponieważ dwie oferty jakie wpłynęły były znacznie za wysokie. Przedsiębiorstwo P.P.U.H. Efekt zaproponowało ponad 3,5 mln zł, a Instal-Nika przeszło 4,5 mln zł, podczas gdy starostwo zamierzało przeznaczyć niespełna 1 mln. Przetarg unieważniono. Drugi przetarg i te same firmy, oferty niższe, ale niewiele. Instal-Nika oferuje niecałe 3,5 mln zł a P.P.U.H. Efekt niespełna 3 mln zł. Znów unieważniono postępowanie. 

Skontaktowaliśmy się z pruszkowskim starostwem i spytaliśmy: czy za trzecim razem uda się pomyślnie rozstrzygnąć przetarg? – Z mrugnięciem oka mógłbym żartobliwie odpowiedzieć, że do trzech razy sztuka! A tak na poważnie to oczywiście widzimy potrzebę podjęcia działań zmierzających do tego, aby to sam przetarg nie wstrzymywał inwestycji. Staramy się przy tym zrobić wszystko, aby warunki przetargu, oraz jego wyniki nie budziły żadnych wątpliwości. W przetargu, który ogłosiliśmy zmieniliśmy zakres prac, a tym samym szacunkową wartość zamówienia dzięki czemu jeżeli znajdzie się wykonawca prace będą mogły być realizowane jeszcze w tym roku. Pozostałe elementy planujemy wykonać wiosną 2018 roku – mówi nam Maksym Gołoś, starostwa powiatu pruszkowskiego. 

W zakres przebudowy ul. Sękocińskiej wchodzi: ustawienie krawężników betonowych wtopionych (strona południowa), regulację wysokości krawężników z częściową wymianą zniszczonych (strona północna), wykonanie podbudowy bitumicznej, asfaltowej warstwy wiążącej i zjazdów z kostki brukowej. Zamówienie ma zostać wykonane w ciągu 30 dni od wprowadzenia wykonawcy na budowę. Ale czy tym razem uda się go wybrać? Trzymajmy kciuki.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.