Ul. Kościuszki w Brwinowie do przebudowy

Brwinów

Gmina Brwinów modernizuje kolejne drogi. Teraz na tapecie będzie ul. Kościuszki. Urząd ogłosił przetarg.

Ul. Kościuszki to mniejsza ulica odchodząca od ul. W. Wilsona, biegnąca równolegle do ul. Pszczelińskiej w Brwinowie. Już niebawem jej ponadtrzystumetrowy odcinek między ul. W. Wilsona do ul. J. Kraszewskiego zostanie przebudowany. Brwinowski urząd szuka wykonawcy.

Zadanie podzielono na dwie części. Pierwsza z nich obejmuje przebudowę w zakresie chodnika, jezdni, miejsc postojowych i kanalizacji deszczowej. Dodatkowo wszystkie roboty budowlane będą musiały być skoordynowane z pracami firmy ENERGO-LINE Łukasz Sitnicki. Firma ta została wybrana przez PGE w przetargu na przebudowę sieci elektroenergetycznej. Nowa nawierzchnia jezdni będzie wykonana z betonu asfaltowego. Pozostałe części – chodniki, zjazdy do posesji, progi zwalniające, droga wewnętrzna i miejsca postojowe przy urzędzie – zostaną wykonane z kostki brukowej. Na drodze pojawią się nowe studzienki kanalizacyjne.

Druga część zadania obejmuje prace w zakresie oświetlenia drogowego i wewnętrznej linii zasilającej. Projekt zakłada budowę nowych słupów oświetleniowych z oprawami, kabla oświetleniowego i demontaż starych słupów i kabli. Dodatkowo ulicę czeka przebudowa energetyki – demontaż starych kabli niskiego napięcia i montaż złączy kablowych oraz nowej sieci.

Wykonawcy mają czas na złożenie ofert do 1 lipca. Na pierwszą część wykonawca ma dwa miesiące od dnia podpisania umowy, a na drugą część – trzy miesiące. O dalszym przebiegu postępowania będziemy was informować na bieżąco.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Ul. Kościuszki w Brwinowie do przebudowy”

  1. GDZIE-POLICJA! pisze:

    Miusiu, a kiedy dokończysz Żwirki i Wigury ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły