Ul. Elizy Orzeszkowej już po remoncie

Piastów

Końca dobiegł remont ulicy Elizy Orzeszkowej w Piastowie. Inwestycja kosztowała 1,4 mln zł.

Ul. Elizy Orzeszkowej przeszła remont na odcinku między ulicami Godebskiego i Sienkiewicza. Roboty budowlane zakresem rozbiórkę istniejącej nawierzchni jezdni, zjazdów i chodników, regulację wysokościową studni, wpustów deszczowych, studni telefonicznych i pokryw zaworów wodociągowych i gazowych.

Jezdnia zyskała nową nawierzchnię, podobnie jak chodniki – to zostały wykonane z kolorowej kostki brukowej. Dodatkowo na jezdni pojawiły się spowalniacze ruchu, które mają zniechęcić kierowców do szybkiej jazdy.

Remont ul. Orzeszkowej kosztował ponad 1,4 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 13

13 odpowiedzi na “Ul. Elizy Orzeszkowej już po remoncie”

 1. kret pisze:

  progi zwalniające są „dobrym pomysłem ” karetka wioząca pacjenta wykonuje masaż serca, straż ma darmowe płukanie zbiorników , policja omija progi uliczne więc jest spokój , mieszkańcy nie jeżdżą bo szkoda podwozi , nasuwa się pytanie gdzie są Ci aktywni donosiciele czyli ekolodzy , nie widzą że każde spowolnienie i ruszanie generuje dodatkowo dwutlenek , a gdzie jest taki „Zimowy Pan Patrolowy ” który z ramienia urzędu miasta ścigał mieszkańców za rzekome palenie odpadami w kotłach Gdzie jesteście ???????

 2. hmmm pisze:

  Panie Burmistrzu Szuplewski!!!!! Czy te drzewa za 6 milionów co pousychały nie mają jakiejś gwarancji??????? Jak została umowa podpisana, czy firma nie jest zobowiązana nasadzić nowych drzew??? Przecież połowa tych nasadzeń uschła!

 3. mm pisze:

  Burmistrz Piastowa remontuje drogi przy kościołach, żeby się kościołowi podlizać. Zrobił remont Orzeszkowej, oczywiście na odcinku koło kościoła, teraz ogłosił przetarg na kolejną drogę przy kolejnym kościele tj. remont st. Kostki. W Piastowie jest mnóstwo dróg w zdecydowanie gorszym stanie niż wspomniane powyżej, ale żeby proboszczom się podobało i odpowiednio swoje owieczki instruowali przy wyborach… ech…

  • Noe pisze:

   Co z stek bzdur

   • kik pisze:

    Noe, a jaki był inny cel remontować niedawno remontowaną ulicę? Na Orzeszkowej wcześniej nie było asfaltu, nie było chodników? Wszystko było, a wystarczy zobaczyć jak wyglądają inne ulice w Piastowie i nie pisać bzdur parafianinie.

 4. Anonim pisze:

  W Pruszkowie Działkowa / jej krótki odcinek / kosztować będzie ponad 3,5 mln. zł.
  Skąd takie różnice?
  Zakres prac zbliżony.

 5. aaa pisze:

  Burmistrz zrobił przysługę plebanowi, nowy samochód to i lepsza droga potrzebna, szkoda że tzw. burmistrz nie widzi ważniejszych potrzeb miasta i zapomniał że Orzeszkowej jeżdżą też rowerzyści,.. jak tam zarośla za grube miliony? Co z kikutami uschniętych, bo nie podlewanych drzew, co z chwastami większymi od zasadzeń, co z rowerami miejskimi, co z skateparkiem, co z ścieżkami rowerowymi,.. co z dziesiątkami innych nie remontowanych ulic? Gdzie mieszkania komunalne nie tylko dla wybrańców?

 6. Denis pisze:

  Progi zwalniające są do …. ten kto zatwierdził taki projekt tych progów chyba nigdy nie jeździł samochodem. Po roku zawieszenie do wymiany, tragedia

  • tgw pisze:

   Gdyby paru Sebixów nie „lubiło zap…..ć”, to i progi nie byłyby potrzebne.

  • Kolega pisze:

   Całkowicie popieram. Dwa najgorsze rodzaje progów to po pierwsze zbyt strome o które szoruje się podwoziem albo zderzakiem a po drugie właśnie te ze zdjęcia – z niezdrowym dla auta przeskokiem zamiast normalnego, płynnego pochyłu. Uczucie jest prawie jak przy wjeżdżaniu na krawężnik

  • mf pisze:

   Te progi to masakra, już na sąsiednich ulicach z kostki są łagodniejsze. Nie dziwię się, że tak mało osób korzysta z wyremontowanej ulicy, większość korzysta z wytyczonego objazdu na czas remontu. A co ze znakami zakazu zatrzymywania przy kościele, czy zostana przywrócone, jak pierwotnie zakładał projekt?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły