Ukradli sprzęty za 15 tys. zł

Brwinów

Policjanci z pruszkowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży z włamaniem. Okazało się, że skradzione przedmioty należały do… Urzędu Gminy Brwinów.

Kilka dni temu w godzinach porannych pracownicy z Urzędu Gminy w Brwinowie powiadomili policjantów o włamaniu do pomieszczeń gospodarczych na terenie jednego z osiedli. W pomieszczeniach przechowywano elektronarzędzia. Łupem złodziei padły kosiarki, kosy i piły spalinowe oraz wiertarki. Łączne straty oszacowano na 15 tys. zł.

Sprawcy kradzieży nie cieszyli się zbyt długo ze swoich łupów. Gdy wrócili do Pruszkowa czekali na nich już policjanci z wydziału kryminalnego. W trakcie przeszukania samochodu funkcjonariusze znaleźli przedmioty, które mogły im pomóc w dokonaniu włamania: łom, nożyce do metalu i przecinak do betonu. Dodatkowo w pojeździe schowana była odzież robocza i kominiarka. Zatrzymani mężczyźni przyznali się do dokonania kradzieży i wskazali miejsce, w którym ukryli swoje „łupy”.

33-latek i jego 27-letni kolega usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Ukradli sprzęty za 15 tys. zł”

 1. KomsomolskajaPrawda pisze:

  No proszę, jak powiadomienie dla policję poszło centralnie od burmistrza to policja wtedy potrafi ruszyć dupę, a wyobraźmy sobie czy byłoby tak samo jeśli nam ukradną coś z garażu ! 🙂 NIE SĄDZĘ !
  To może wobec tego , jeśli chcemy żeby policja w Brwinowie była skuteczna powinniśmy ze wszystkim dzwonić najpierw do burmistrza ?
  Mamy tu przykład na to , że policja ma głęboko w d….zwykłych obywateli !

 2. Jerzy pisze:

  Pozdro mordy! Z fartem! Git żarem bucha!

 3. brwinowianin pisze:

  A wiadomo na którym osiedlu ? tak ciężko napisać ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły