Uczniowie poznają historię Pruszkowa

Pruszków

W związku ze stuleciem Pruszkowa czeka nas wiele atrakcji kulturalnych. Jubileusz miasta to także okazja, aby przybliżyć sobie jego bogatą historię. Na taki krok zdecydowali się uczniowie z pruszkowskich szkół podstawowych i gimnazjów.

Uczniowie mają okazję poznać meandry swojej małej ojczyzny. Dla wielu z nich Pruszków to miasto, w którym chodzą do szkoły, mieszkają i mają przyjaciół. Przy okazji stulecia miasta zyskują okazję do poszerzenia wiedzy na jego temat. Z możliwości tej chętnie korzystają uczniowie szkoły podstawowej nr 10 z pruszkowskiej dzielnicy Gąsin. Dzieci miały okazję wziąć udział w lekcji otwartej Va „Miasto moje, a w nim… Odkrywamy Pruszków". Uczniowie zostali podzieleni na grupy i wykonywali określone zadania. Efekty pracy prezentowali przed publicznością, wśród której znalazł się m.in. prezydent Pruszkowa Jan Starzyński.

Historię Pruszkowa uczniowie zgłębiają także w innych placówkach. – Zajęcia realizowane są we wszystkich szkołach podstawowych i gimnazjalnych na terenie miasta. Są to duże bloki programowe, których celem jest przybliżenie historii Pruszkowa. Często ta tematyka przykrywana jest biegiem chwili, jednak mamy szczególny czas. Pruszków ma swój jubileusz i to znakomita okazja do odkrycia jego historii – mówi Witold Konieczny z biura promocji miasta Pruszków.

Historia jest niezwykle pasjonująca, jednak wiele zależy od formy przekazu. W szkole podstawowej nr 10 uczniowie mieli okazję pracować w grupach. – Lekcje są żywe. Ogromny wkład metodyczny ze strony nauczycieli oraz zaangażowanie uczniów dają efekt. Sfilmowaliśmy zajęcia w szkole nr 10 na Gąsinie i umieścimy je na naszym kanale na youtubie. Warto zachować taką pamiątkę. Trzeba pamiętać, że stulecie Pruszkowa to zaangażowanie wielu osób oraz organizacji pozarządowych. Odbywają się historyczne wycieczki po mieście, a innych atrakcji również nie zabraknie – wyjaśnia Konieczny.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.