Uczennica z Michałowic laureatką konkursu „Popisz się talentem”

Michałowice

Zuzia Orzeł jest uczennicą czwartej klasy Szkoły Podstawowej w Michałowicach została laureatką 5. Edycji konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem”. To największy w kraju konkurs dla młodych pisarzy, który na dodatek daje szansę na prawdziwy książkowy debiut!

Konkurs „Popisz się talentem” jest organizowany przez wydawnictwo Nowa Era od 2017 roku. We wszystkich 5 edycjach konkursu wzięło udział już prawie 17.000 tysięcy uczniów z całego kraju Obecnie  to największy konkurs literacki dla dzieci w Polsce. Celem konkursu jest rozbudzanie kreatywności dzieci i młodzieży oraz odkrywanie w nich potencjału literackiego. Co więcej udział w konkursie daje uczestnikom szansę na prawdziwy literacki debiut!

Co roku opowiadania 30 laureatów publikowane są w książce pokonkursowej – profesjonalnie zredagowanej i przepięknie ilustrowanej, którą na dodatek każdy zainteresowany może kupić na stronie wydawnictwa Nowa Era.

W gronie tegorocznych laureatów znalazła się Zuzanna Orzeł – uczennica czwartej klasy Szkoły Podstawowej w Michałowicach. Poniżej publikujemy fragment opowiadania Zuzanny pt. „Historia Placu Odzyskania Wolności”

Jest 21 marca 2121 roku, znajduję się na Placu Odzyskania Wolności. Staję z boku i przyglądam się uważnie mijającym mnie ludziom. Gdybym miała opisać ich jednym słowem, byłoby to: szczęście. Widać, że są szczęśliwi. To co zaskakuje, to to, że nikt nie idzie sam. Każdy ma kogoś obok siebie. Ludzie zbliżają się do pomnika Wspólnoty. Stoi na środku placu. Zwykły pomnik, jakich wiele w moich czasach. Jednak zauważam w nim coś ciekawego. Pomnik to sylwetki osób, które się do siebie uśmiechają. Ten uśmiech widać z daleka.

Pełne teksty wszystkich 30 laureatów “Popisz się talentem” zostaną opublikowane w książce pokonkursowej, której premiera zaplanowana jest na październik.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.