Uczeń z Pruszkowa piąty w Polsce

Region

Uczeń pruszkowskiego liceum Przemysław Tandecki, zajął piąte miejsce na XXXVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej.

Do Gdańska przyjechało ponad stu uczniów z całej Polski, aby walczyć o tytuł najlepszego w wybranym obszarze tematycznym. Pytania konkursowe dotyczyły archeologii, starożytności, średniowiecza, epoki nowożytnej, historii XIX wieku, historii parlamentaryzmu i historii po 1918 r. Finałowy etap olimpiady składał się z pracy pisemnej, analizy tekstu źródłowego oraz egzaminu ustnego.

W olimpiadzie startowało ponad 4,5 tys. uczniów ze szkół średnich, z czego 1150 dostało się do eliminacji regionalnych. Wyłoniono 39 laureatów wśród których znalazł się Przemysław Tandecki z pruszkowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki.

Uczniowie którzy zakwalifikowali się do finału konkursu są zwolnieni z egzaminów maturalnych z historii. Zwycięzcy dodatkowo otrzymują prawo do indeksów na wydziały prawa i administracji, historii, politologii oraz stosunków międzynarodowych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.