Uczciwy znalazca z Nadarzyna

Nadarzyn

Młody mężczyzna znalazł torebkę z dużą ilością pieniędzy i oddał ją właścicielce. To rzadka postawa wśród ludzi szczególnie okresie kryzysu.

W czasach kryzysu finansowego i osobowościowego uczciwość to niezbyt częsta cecha wśród ludzi.

Powszechnie uważa się, że współczesna młodzież jest zdemoralizowana. Postępowanie pewnego młodego mieszkańca gminy Nadarzyn z pewnością przeczy tej tezie. Pan Tomasz niewątpliwie należy do grona osób, które powinny stać się wzorem do naśladowania dla społeczeństwa.

Młody mężczyzna znalazł torebkę i postanowił odszukać jej właścicielkę. Pana Tomasza nie skusił nawet fakt, że w środku znajdowała się duża ilość banknotów.

Mężczyzna odszukał właścicielkę torby za pośrednictwem Internetu. Jak się okazało zdenerwowana kobieta zostawiła torebkę na dachu samochodu.

– Były to pieniądze przeznaczone na bardzo ważny cel, a ja z roztargnienia po wyjściu ze sklepu zostawiłam je na dachu samochodu. Cudowni ludzie mieszkają w Waszej miejscowości, a wiara w ludzi odzyskana – tłumaczy pani Wisława. – Muszę zacytować kawałek rozmowy z Tomkiem bo gdy sobie o niej przypomnę mam łzy w oczach. Na moje pytanie, może i głupie zapytałam dlaczego nie wziął tych pieniędzy odpowiedział z uśmiechem „na taką kwotę muszę pracować kilka miesięcy, w sumie bardzo by mi się przydały, ale sumienie nie pozwoliłoby mi spać więc na dłużą metę nie opłacalne bo wyrzuciliby mnie z pracy” 10 % należało się, ale kategorycznie odmówił. Cudowny młody człowiek – dodaje (pisownia oryginalna).

Takich ludzi jak Pan Tomek spotyka się niezbyt często.

Panu Tomaszowi gratulujemy postawy!

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 22

22 odpowiedzi na “Uczciwy znalazca z Nadarzyna”

 1. kamyl pisze:

  idiota?

 2. Mam pisze:

  Normalny i nie krzyczał wy…… ać! Cud

 3. Kacper pisze:

  Świadek Jehowy, katolik by się nie wahał

 4. Alicja pisze:

  Należy również podziękować rodzicom ,że tak wspaniale wychowali syna …mogą być dumni z postawy p. Tomasza . Aż miło się czyta takie informacje . Pomimo, że sprawa mnie nie dotyczy bezpośrednio to mimo wszystko również bardzo dziekuje temu młodemu człowiekowi za tak szlachetną postawę. Przeżyłam już wiele lat i zapewniam p.Tomasza ,że Karma Zawsze Wraca . Wielki szacun 🌹🌹🌹❤️❤️❤️

 5. bobik pisze:

  Fajnie, choć na marginesie warto się zastanowić w jakich czasach żyjemy, skoro takie zdarzenia wyrastają do miana wyjątkowych.

 6. Sk pisze:

  Zweryfikuj na którym obrazku da przejścia dla pieszych… A na którym kominy… A gdzie są hydranty…

 7. Polak pisze:

  Znakomita większość osób by oddała. To tylko pożyteczne media wciskają na każdym kroku, że Polacy to dziadostwo…

 8. Miłego pisze:

  Ojojojoj, bo przecież większość Polaków to złodzieje. Złodzieje i pijaki. A zachód jest lepszy. Czyż nie? Przecież Polaków wychowuje się od zawsze w poczuciu wstydu i bycia gorszym od „postępowego” zachodu. Dużą rolę macie w tym dziennikarzyny…

 9. Kejtu pisze:

  Super postawa. Dobro powraca Panie Tomaszu

 10. Ridrick pisze:

  Szacun.

 11. Sebastian pisze:

  Brawo dla uczciwego znalazcy.:)

 12. Ewa Ż pisze:

  Po prostu uczciwy człowiek z zasadami i wielka samoświadomością siebie. Po prostu prawdziwy człowiek!

 13. TomDzik pisze:

  Smutne to czasy gdy norma odbierana jest jako coś wyjątkowego.

 14. Chrseścijanka pisze:

  Jak w Nadarzynie to duża szansa że był to Świadek Jehowy a wiadomo że Ci ludzie są zawsze uczciwi. Postępują tak jak oczekuje id nich prawdziwy Bóg Jehowa

 15. koreror pisze:

  Ja bym nie oddał, co z tego że nie napisali by o mnie w gazecie ale bym miał dobrą dniówkę i elo. Jej strata,że zgubiła. ebać litościwych ludzi.

 16. brwinowianin pisze:

  sancto subito

 17. robot pisze:

  Brawo Tomasz.
  Szkoda że nie można przepytać bohaterów doniesień, na ogół niepochlebnych, na okoliczność opcji politycznej. Dobrze byłoby wiedzieć na kogo głosują pijani kierowcy, złodzieje, rabusie

 18. Los pisze:

  Brawo. Dobro powraca…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły