Tysiące podrobionych zabawek w Wólce Kosowskiej [VIDEO]

Region

Kontrola funkcjonariuszy Krajowej Izby Skarbowej w Wólce Kosowskiej zakończyła się zabezpieczeniem ponad 10 tys podrabianych zabawek o wartości 750 tys. zł.

Targowisko w Wólce Kosowskiej nie cieszy się dobrą sławą i właśnie pojawił się kolejny powód, aby uważać na zakupione tam towary. Tym razem chodzi o zabawki, – Funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku podczas kontroli jednej z hal w Wólce Kosowskiej, w trzech punktach handlowych ujawnili i zabezpieczyli 10 221 szt. zabawek oznaczonych zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych marek. Ekspertyza przeprowadzona przez przedstawicieli firm będących właścicielami praw do chronionych znaków potwierdziła, że zostały one naniesione na zabawki nielegalnie – informuje KAS.

Jak ustalili funkcjonariusze, towar był nie tylko nielegalny, ale też sprzedawany bez prowadzenia dokumentów księgowych. – Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że nieuczciwi przedsiębiorcy zaniżyli swoje przychody o co najmniej 3 mln złotych – czytamy w komunikacie „skarbówki”.

Właścicielom stoisk grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i wysokie grzywny.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.