Tysiąc książek od Empiku też dla uczniów „dwójki” w Brwinowie

Brwinów

Kolejna szkoła z naszego regionu może cieszyć się już z nagrody zdobytej w konkursie popularnej sieci księgarni. W środę do Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie przyjechała ciężarówka wypełniona pachnącymi nowością książkami.

Brwinowska placówka znalazła się w gronie dziesięciu szkół z całej Polski, którym udało się wywalczyć nagrodę. Wśród laureatów znalazła się także pruszkowska „piątka”, gdzie dostawa książek przyjechała dzień wcześniej. Podobnie jak w Pruszkowie, kolorową ciężarówkę Empiku witano w Brwinowie z wielką radością. Uczniowie przebrali się za bohaterów ulubionych książek, przygotowali też transparenty z hasłami zachęcającymi do czytania: „Czytanie popłaca, bo umysł wzbogaca”, „Czytaj książki w lesie, to Cię wena poniesie”, „Zostań molem książkowym”.

Przed szkolną publicznością wystąpili Pan Książka, Przecinek i Kropka – postaci, które nieodłącznie kojarzą się z konkursem. W tym towarzystwie dzieci w zabawny sposób poznawały zasady interpunkcji.

Wśród tysiąca nowych książek, które wzbogacą zbiory szkolnej biblioteki znalazły się nie tylko lektury, ale też tytuły wybrane przez samych uczniów, w tym m.in. „Czarny rycerz”, „Smocza straż”, „Blask gwiazd”. Nagrodę udało się wywalczyć dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej i mieszkańców, a zaczęło się od uczniów klasy IV a, którzy przygotowali pracę plastyczną inspirowaną książką Joanny Papuzińskiej „Nasza mama czarodziejka”. To na ten rysunek oddawano konkursowe głosy.

Gratulujemy!

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.