Tymczasowy parking u zbiegu Prusa i Kościuszki? Pomysł do rozważenia

Pruszków

Każde miejsce parkingowe w Pruszkowie jest na wagę złota. W centrum Pruszkowa znajduje się należący do miasta teren, na którym mógłby powstać parking. Co na to wadze miasta?

Władze miasta stawiają na udostępnianie miejsc parkingowych mieszkańcom. Pojawia się więc pytanie co z terenem u zbiegu ulic Prusa i Kościuszki. Po rozbiórce starej kamienicy kierowcy „zaadaptowali” działkę na dziki parking. Poprzednie władze teren ogrodziły słupkami uniemożliwiając parkowanie samochodów.

Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego na wspomnianej działce ma powstać budynek wielorodzinny z punktami usługowymi na parterze. W tej chwili miasto, które jest właścicielem działki, nie planuje budowy, więc stworzenie w tym miejscu tymczasowego parkingu byłoby idealnym rozwiązaniem.

Jak na tę wizję zaopatrują się obecne władze? – Jest to pomysł, nad którym należy się zastanowić. Zlecę wydziałowi inwestycji przygotowanie propozycji – zaznacza Konrad Sipiera, wiceprezydent Pruszkowa.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 24

24 odpowiedzi na “Tymczasowy parking u zbiegu Prusa i Kościuszki? Pomysł do rozważenia”

 1. babcia B pisze:

  Tak na zdrowy rozsądek szanując prawa każdego, winno być tak, że miasto nie sprzedaje każdego skrawka developerom. Pruszków jest specyficzny, bo po zaoraniu Porcelitu, Ołówków, Mechaników czy CBKO (starzy mieszkańcy wiedzą, o czym piszę) miasto jest rozsadzane od środka, nie rozrasta się na zewnątrz tylko w centrum. To normalne, ze w tym momencie miejsc parkingowych będzie za mało ale i ulice robią się nieprzejezdne. A moje pytanie jest takie: dlaczego zamknięto parkin vis a vis pałacyku Porcelitu na AK, tuż obok apteki? Tam jest sporo miejsca i tam można zlokalizować parking dla osób, które chcą zatrzymać się w centrum i kupić coś w resztce ocalałych małych sklepików?

 2. kość pisze:

  Miasto nie jest właścicielem działki w/w.

 3. Leon pisze:

  Jak ten pisior ma jaja to poprostu niech wyciągą ze dwa słupki i parkujemy.

 4. Andżelika pisze:

  A co na Pływackiej ? Czy to się kiedyś zakończy ? Może Pani Prezydent ogarnie to i opowie w UM że przy szkole powinien być parking na 30 aut nauczycieli i przynajmiej na 60 dla rodziców odwożących. Niby będzie nowa szkoła, ale jak dojdzie przedszkole to dopiero się narobi. Rozjadą w końcu kogoś.

  • Jan Groszek pisze:

   ten sam problem na mostowej – szkoła podstawowa nr 9. Cały Żbików tam odwozi dzieci, a nawet przy szkole parkingu nie ma, więc parkują gdzie popadnie. W odpowiednich godzinach nawet pod przychodnią miejsca nie znajdziesz, bo rodzice podwożący do podstawówki zajmują

   • chwila pisze:

    Proszę wskazać miejsce, gdzie na wąskiej ulicy Mostowej mógłby zmieścić się parking? Trzeba by chyba wpuszczać samochody na boisko szkolne.

    • Czesiek pisze:

     A powinien być tam gdzie zaczynają budować bloki. Wiem za późno. Teraz też można jeszcze kupić lub wydzierżawić jakąś działkę, ale trzeba chcieć. Misto jest bogate. Nowa szkoła na Pĺywackiej to koszt 46 milionów, czy dodatkowy milion dla zrobienia normalności to duży problem ?

 5. Aneta pisze:

  To prawda w naszym mieście noclegowni jedyne czego brakuje to miejsca parkingowe. Każdy deweloper ktory tylko miał życzenie wykupił każdą możliwą działkę pod zabudowę wielorodzinna z lokalami uslugowymi , tylko każdy z nich zapomina o zapewnieniu miejsc parkingowych. A powinien być przepis który zobowiązuje budujacego do odpowiedniej liczby miejsc a kupującego lokal mieszkalny do zakupu tyłu miejsc parkingowych ile aut posiada rodzina. Wszystkie. Słoiki które kupiły i kupują tu mieszkania zapominają o miejscach dla aut bo gdzieś się zaparkuje, a efekt jest taki że nawet przejście chodnikiem stanowi problem.

  • chwila pisze:

   Miejsce parkingowe powinno być wliczone w cenę zakupu mieszkania. Kto nie ma samochodu (zdecydowana mniejszość), mógłby ewentualnie na wlasną rękę wynajmować takie miejsce. Teraz ludzie wcale nie zapominają o wykupieniu miejsc parkingowych, tylko celowo na tym oszczędzają skoro mogą zaparkować gdziekolwiek za darmo, bo straż miejska nie chodzi i mandatów nie wlepia.

 6. Jan Groszek pisze:

  to nie dobre miejsce na parking. Problematyczny wyjazd, lepiej zrobić kolejny piętrowy niedaleko centrum. Prawda jest taka, że w centrum miasta – np. obok rossmanna nie ma miejsc, bo parkują mieszkańcy (w wolne dni też jest pełno aut), dlatego nawet budowa CH nie pomogła. Może wprowadzić prawo o odpowiedniej ilości parkingów w nowo budowanych blokowiskach.

  • Czesiek pisze:

   To widzę że nie jestem osamotniony w przemyśleniach. Beatko, Konradku czytacie WPR24 ? Zbudujcie ogromny parking w centrum proszę. Na rogu Kościuszki Pan Kurzela coś chętnie wybuduje z kolegami.

 7. gość pisze:

  jasne. w reprezentacyjnym miejscu miasta zamiast kamienicy i usług żelbetowy szkieletor. to tylko tu mogło powstać. róbcie dalej z miasta slums a potem dziwcie się, że się patologia sprowadza. co za bezmyślni ludzie…!

  • chwila pisze:

   Racja! Parkingi wielopoziomowe w tym mieście są bardzo potrzebne, ale to nie jest dobre miejsce na coś takiego.

 8. Gość pisze:

  Należy zmienić plan zagospodarowania i wybudować wielopoziomowy parking. Przyrost liczby samochodów w Pruszkowie jest tak duży, że już niedługo nie da się w ogóle zaparkować.

  • Anonim pisze:

   Dokładnie. Tak samo na innych działach w zasobie gminy. Weźmy taką na rogu Kościelnej i Potulickiego.

 9. Obserwator pisze:

  Wygląda na to, że władze Pruszkowa nie znają przepisów. Jeśli plan miejscowy przewiduje przeznaczenie tego terenu na „budynek wielorodzinny z punktami usługowymi na parterze” to nie można wydać pozwolenia na budowę parkingu – choćby tymczasowego.
  Ten pomysł nie ma szans na realizację.

  • MOP pisze:

   Od kiedy PiS przejmuje się jakimiś tam przepisami?

  • Paweł pisze:

   Ale jaka tu budowa? Wystarczy położyć kostkę i tyle.

 10. Anonim pisze:

  Zrobić tam automatyczny parking wielopoziomowy. Kolejna kamienica jest zbędna, potrzebne są nowe miejsca parkingowe. Aż dziw, że to miejsca nadal tam się marnuje.

 11. Czesiek pisze:

  Wyjdzie parking na 20 samochodów. Niby ok, ale potrzebny jest na 2 tysiące. Kupcie teren po planowanym ZUSIE, zbudujcie tam.taki na 2 tysiące miejsc. W centrum zróbcie parkowanie do 30 minut. W tym roku wpłynie do kasy miasta 400 baniek, wystarczy. Po takiej akcji ludzie przestaną żałować że doprowadzili do szczytu Dyzmę w spódnicy i rasowego pisiora.

  • Anonim pisze:

   30 minut stoisz w kolejce w głupim mięsnym. W PZU czy banku razem z załatwieniem sprawy czeka się jeszcze dłużej. Pod resztą się podpisuję. Potrzebne są nowe parkingi.

   • Czesiek pisze:

    To zostawisz sobie w takiej sytuacji właśnie na tym dużym parkingu, dodatkowo zaoszczędzisz czas na poszukiwanie miejsca. Pierwsi na tym.parkingu zaparkowali by ludzie przybywający do pracy, pracownicy Powiatu, biur i sklepów. Wolne miejsca przy ulicach dodatkowo nakręciły by ruch w biznesach.

 12. paca pisze:

  Nie radzę. Kiedyś trzeba będzie zabrać ten przywilej a wtedy będzie straszny rwetes. Pytanie: kiedy to nastąpi. Jeśli za następnej kadencji to młody Sipiera będzie miał zasługę a przykry obowiązek spadnie na następcę.

 13. zenek pisze:

  Pomysł sam w sobie nie jest zły, tylko niewykonalny. Legalny parking musi mieć legalny zjazd w drogę publiczną. A nie można robić zjazdu na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły