Tymczasowe przystanki na Okęciu będą miały wiaty

Region

Obecnie w rejonie al. Krakowskiej prowadzona jest budowa parkingu P&R. Z powodu prac zmianie uległa organizacja ruchu autobusów ZTM. Na tymczasowych przystankach nie ma jednak wiat.

Jeden z naszych czytelników poinformował nas o problemie, jaki pojawił się wraz z rozpoczęciem budowy parkingu Park & Ride. – Autobusy wielu linii z powodu prac budowlanych zmieniły swoje trasy, przez co zatrzymują się na innych przystankach. Żadem z nich nie ma wiaty, która uchroniłaby czekających ludzi od wiatru, deszczu czy śniegu – zaznacza nasz czytelnik. – Przed nami jesień i zima, wielu podróżnych przesiada się w inne linie żeby dojechać do pracy czy szkoły. Wychodzi na to, że będziemy musieli stać na deszczu i wietrze w oczekiwaniu na spóźniające się autobusy – podkreśla z oburzeniem.

– Rozumiemy problem podróżnych, jednak nie jesteśmy w stanie postawić w tym miejscu wiat. Posiadamy ponad 5 tys. przystanków, a wiaty są ustawione zaledwie na 1482 – informuje Konrad Klimczak z biura prasowego ZTM. – Na przystankach tymczasowych nie ustawiamy wiat, gdyż jest to nieopłacalne. W rejonie Okęcia zmiany wprowadzone są na dłużej, ale po budowie autobusy wrócą na pierwotne trasy – podkreśla Klimczak.

– Mimo wszystko będziemy starali się ustawić tam wiaty. Jednak będą to obiekty pochodzące z wymiany. Jeśli gdzieś ustawimy nową wiatę, to stara trafi właśnie na Okęcie – oznajmia Konrad Klimczak. – Niestety nie na każdym z tych przystanków będziemy mogli ustawić tego typu osłony. Głównie zależeć to będzie od wymiarów chodnika. Z tego, co wiem obecnie prowadzone są pomiary na tych przystankach– podkreśla.

Tak wiec pasażerowie z Nadarzyna czy Raszyna czekając na autobus będą mogli schronić się przed deszczem i wiatrem pod wiatami.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.