Tymczasowe przejście zamknięte. Wind i poręczy brak

Pruszków

W czwartek na stacji PKP w Pruszkowie na podróżnych czekała informacja o zamknięciu tymczasowego dojścia do peronów w poziomie szyn. Kłopot polega na tym, że nadal nieczynne są windy, a remontowane przejście podziemne nie zostało jeszcze ukończone.

Ten ruch wywołał wśród pasażerów i mieszkańców spore zamieszanie i falę oburzenia. W redakcji WPR24.pl rozdzwoniły się telefony od rozgoryczonych czytelników, którzy pytali jak do pociągu mają dotrzeć osoby niepełnosprawne, rodzice z dziećmi w wózkach czy osoby starsze. Podziemny tunel nadal jest bowiem wykańczany. Przy schodach brakuje poręczy, a windy są nadal nieczynne.

Co na to PKP PLK? Spółka zapewnia, że pasażerowie mogą liczyć na pomoc asystentów. – Tymczasowe przejście było uruchomione na czas remontu. Przygotowujemy się do uruchomienia wind na stacji w Pruszkowie. Planujemy, że nastąpi to w listopadzie. W związku z tym tymczasowe przejście w poziomie szyn zostało zlikwidowane. Wykonawca zapewnił asystę dla osób o ograniczonej mobilności przy przejściu podziemnym do czasu uruchomienia urządzeń. Uzyskaliśmy zapewnienie, że są tam obecne cztery osoby, które służą pomocą – wyjaśnia Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Jeszcze w czwartek na ogłoszeniach o zamknięciu tymczasowego przejścia w miejscu, gdzie powinien być wpisany numer telefonu do wezwania asysty widniało puste pole. Gdy w piątek wybraliśmy się na stację, numer telefonu już się pojawił. Dodatkowo kolejarze zapewniają, że asystenci sami podchodzą do pieszych i oferują pomoc, bez czekania na wezwanie.

Jak długo potrwa taka sytuacja? – Jeśli chodzi o zamontowanie poręczy, to zostaną one uzupełnione w najbliższym czasie. Trwa też montaż wind, ich uruchomienie nastąpi w tym miesiącu – zapewnia Karol Jakubowski.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 24

24 odpowiedzi na “Tymczasowe przejście zamknięte. Wind i poręczy brak”

 1. Ania pisze:

  Czy windy już działają? Będę szła z wózkiem, a nie chcę się wracać pętlą dokoła Pruszkowa🤣

 2. Marco pisze:

  Windy nadal nie działają!!??

 3. XYZ pisze:

  Czy windy już działają?

 4. Rodzic z WPR pisze:

  Mamy grudzień a windy dalej nie działają… Kiedy to w końcu się zmieni?

 5. Rower pisze:

  Haha, dzis zaczeli znow zaczeli grzebac przy schodach w Pruszkowie, jedne schody wyjeste z uzytkowania, drugie w zatarasowane w polowie. Geniusz jakis, zdecydowal zamknac przejscie przez tory, wiedzac, ze dwa dni pozniej zamnkna schody

 6. Mega pisze:

  Zarówno w Piastowie jak i Pruszkowie rower w tunelu na plecy , pod pachè.Tylko co ma zrobić matka z dzieckiem w wózku.co za wieś.

 7. Bernard pisze:

  Ciekawe kiedy w tym tunelu bedzie nowy remont bo klejone na tasme przylepna plytki dlugo nie wytrzymaja

 8. ... pisze:

  Bzdura w przedostatnim akapicie. Już w środę były podane numery i stali stewardzi, by komuś ewentualnie pomóc. Jeżeli chcecie zająć się tematem, to może parkowaniem przy Sienkiewicza, między budynkiem PKP a sklepikami. Auta wjeżdżają tak głęboko na chodnik, że piesi zamiast po nim, w kierunku tunelu idą po błocie. Problem z parkowaniem jest także od strony Waryńskiego, gdzie auta zaczynają parkowac na chodnikach zostawiając minimalne przejście pieszym. Jest tam monitoring, ale żadne służby chyba starają się tego nie dostrzegać, jak zwykle zresztą.

 9. ToTylkoJa pisze:

  Przecież remont jest nie jest zakończony. Jak to nastąpi notable wyjdą ze swoich norek i ku chwale partii ogłoszą zwycięstwo nad trudnościami które towarzyszyły przez długie miesiące pracom pseudo remontowym,.. Jak tak będą pracować i nadzorować remont linii średnicowej w Warszawie, to do Centrum dojedziemy po 2030 roku,..

 10. X pisze:

  Określenie trzeci świat to nobilitacja dla tej dziury w środku Europy.

 11. Bartek pisze:

  To tylko podkreśla gdzie PKP ma pasażerów. Dotacja z rządu i tak będzie.

 12. Wilku Starszy pisze:

  A mój podszyw jeszcze nie napisał?

 13. PPP pisze:

  „W najbliższym czasie” w PKP to może oznaczać „za rok”.

 14. Dramat pisze:

  PKP + Intercor = wszystko jest jasne.

 15. KK pisze:

  W tempie rzucającym na kolana wybudowali tunel, a przejście podziemne ciąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąągle czeka.

 16. Anka pisze:

  A co z dworcem w Piastowie. Też nie funkcjonują windy a asysty brak.

  • Ewa pisze:

   ja myślę,że należy Asystenta z Pruszkowa wsadzić do SKM i podwieźć do Piastowa. Tam przeprowadzi potrzebującego i wróci kolejną SKM Pruszkowa. Tak pomyślałam zgodnie z logiką PKP 🙂

   • MF pisze:

    Słuszna koncepcja, która wpisuje się w ogólną koncepcję. Przykładem tu będzie koncepcja urbanizacji dzielnicy Michałów, która koliduje z ogólną koncepcją nakreśloną w lutym ubiegłęgo roku.

  • raudik pisze:

   Zadzwoń do Pruszkowa. Przyjadą najbliższym kursem PKP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły