Tym razem strażak okazał się bohaterem we własnym domu

Raszyn

Zazwyczaj strażaków kojarzymy z tym, że pomagają innym. Jednak nie zawsze tak jest, bo trudne i niespodziewane sytuacje zdarzają się również wśród ich bliskich. Strażak z OSP Falenty uratował swojego ojca, gdy ten zasłabł i stracił przytomność. Druh Jakub Buch otrzymał tytuł strażaka miesiąca lipca.

W trudnych sytuacjach strażacy są niezastąpieni. Często narażając swoje zdrowie ratują obce osoby. Dzięki dobremu przeszkoleniu oraz umiejętnościom ratowniczym potrafią opanować emocje i zareagować szybko i sprawnie. A jak wspominaliśmy na wstępie, strażacy bywają świadkami niespodziewanych sytuacji w swoich domach. Tak było tym razem w gminie Raszyn.

22 lipca ojciec Jakuba Bucha z OSP Falenty zasłabł i stracił przytomność. Całe szczęście, że w domu przebywali również żona i synowie. Pomoc przybyła błyskawicznie. Druh Jakub Buch natychmiast podjął akcję reanimacyjną i przystąpił do resuscytacji. Niezwłocznie zawiadomił też innych strażaków z jednostki, którzy pomogli przeprowadzić dalsze działania ratownicze. Poszkodowany szybko trafił do szpitala. Tam okazało się, że mężczyzna przeszedł zawał serca.

Jakub Buch jest strażakiem OSP Falenty od 10 miesięcy, ale jak widać jest znakomicie przygotowany do pracy. – Na pewno miło jest być nagrodzonym, ale najważniejsze dla mnie jest to, że mój tata żyje – podkreślał druh Jakub Buch.

Tytuł „Strażaka Miesiąca” przyznaje mazowiecki oddział Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Nagroda jest ufundowana przez marszałka województwa. Tytuł stanowi jednocześnie nominację do nagrody „Strażak Roku Województwa Mazowieckiego”.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Tym razem strażak okazał się bohaterem we własnym domu”

  1. Radek z Prusa pisze:

    Panie Jakubie w moich oczach jest Pan Bohaterem. Brawo !!! Duzo zdrowia Pana Tacie przesyłam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły