Tylko jeden chętny na budowę łącznika

Pruszków

Do przetargu na budowę łącznika drogowego między ul. Sienkiewicza a Miry Zimińskiej Sygietyńskiej w Pruszkowie zgłosiła się tylko jedna firma. Oferta przekracza jednak zakładany kosztorys.

W piątek 6 maja pruszkowskie starostwo powiatowe otworzyło oferty złożone do przetargu na rozbudowę ul. Sienkiewicza wraz z budową łącznika do ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Doładnie poznało jedną ofertę, bowiem tylko jedna firma zgłosiła się do postępowania. To firma Efekt z Warszawy. Drogowcy koszt wykonania wszystkich prac wycenili na niespełna 11,4 mln zł. To nieco więcej niż zakładali urzędnicy. Bowiem powiat pruszkowski na realizację tej inwestycji chce przeznaczyć 11,1 mln zł.

Urzędnicy zajmą się teraz oceną poprawności złożonej oferty. Zarząd powiatu pruszkowskiego oraz rada powiatu staną natomiast przed decyzją o ewentualnym dołożeniu brakującej kwoty. W takim przypadku przetarg zostanie rozstrzygnięty. W przeciwnym razie przetarg trzeba będzie powtórzyć.

Przypomnijmy. Przedłużenie ul. Sienkiewicza do ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Pruszkowie to element wspólnej strategii komunikacyjnej miasta i powiatu zapoczątkowanej jeszcze za czasów starosty pruszkowskiego Elżbiety Smolińskiej i prezydenta Pruszkowa Jana Starzyńskiego. Dopiero kilka lat temu plany udało wcielić się w życie. Zapoczątkowały je obecne władze Pruszkowa, które przeprowadziły remont fragmentu ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. W ramach inwestycji na całej długości drogi został wprowadzony ruch dwukierunkowy oraz zostały wybudowane lewoskręty do skrętu w al. Wojska Polskiego. Kolejnym elementem tej drogowej układanki ma być przedłużenie ul. Sienkiewicza do ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej, o które pruszkowscy radni wnioskowali już od kilku lat. W ten sposób powstać ma „mała obwodnica” centrum Pruszkowa. Docelowo to właśnie tędy ma zostać poprowadzony ruch z osiedli znajdujących się przy ulicach Staszica, Sienkiewicza czy Ołówkowej. Kierowcy jadący w kierunku stolicy lub autostrady A2 mieliby przemieszczać się właśnie tędy do al. Wojska Polskiego

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 26

26 odpowiedzi na “Tylko jeden chętny na budowę łącznika”

 1. Pruszkowiak pisze:

  Może by zainwestować te pieniądze i rozbudować ten skwer( bardziej go upiększyć) nowe ławki hamaki coś w tym stylu ?

 2. Anonim pisze:

  Jestem przeciw. Mieszkaniec Pruszkowa. A tak wogóle to budowanie w Pruszkowie się nigdy nie skończy…

 3. miś jogi pisze:

  a nie lepiej zamiast łącznika wybudować kilka drapaczy chmur z tarasami widokowymi bez garaży , skasować resztę zieleni -zalać betonem … to sarkazm moi drodzy , liczę że powstaną inwestycje rozbudowujące miasto na zewnątrz – niedaleko jest sporo pól do zabudowy to i cała wieś przeniesie sie na swojskie klimaty

 4. Pruszkowiak od Pokolen pisze:

  Bardzo potrzebna droga. Skwerek jest zbiorowiskiem dla pijaczków i meneli. Dzięki drodze całe tabuny samochodów ominą centrum. Ul. Kościuszki powinna być reprezentacyjna ulica Miasta. Obecnie cały ruch jest kierowany przez uliczki miejskie które nie są przystosowane do takiego ruchu. Popieramy projekt. Mieszkańcy Kościuszki i okolic.

  • Anonim pisze:

   Dobry żart.

   • Kazik pisze:

    Nie żart tylko tak właśnie jest. Najlepsze, że najbardziej tą inwestycję chcą zatrzymać ci co nie mieszkają w tym rejonie i mało wiedzą o problemach ludzi tam mieszkających.

 5. Pruszkowiak pisze:

  Może po prostu ograniczyć budowę patodeweloperki? Mieszkam w Pruszkowie od trzydziestu lat, pamiętam czasy kiedy nie trzeba było szukać miejsca parkingowego na osiedlu Staszica. A teraz? Dramat.

  PRECZ ZE SŁOIKAMI, PRECZ Z ŁĄCZNIKAMI

  • Słoik pisze:

   Słoiki zmieniły obraz Pruszkowa z dotychczasowej wylęgarni bandytyzmu i patologii na miejscowość ludzi w znacznej mierze wykształconych i kulturalnych.

   • ... pisze:

    Dobry żart, uśmiałem się do łez. Kultura i wykształcenie, buty na klatce schodowej przed drzwiami do mieszkania i dyplom ukończenia transgalaktycznego uniwersytetu na ul. Kawęczyńskiej w Warszawie.

 6. Arekg pisze:

  Bardzo potrzebna droga na którą czekamy.

 7. Mk pisze:

  Szkoda że Państwo pominęli fakt, że inwestycja dla wielu mieszkańców Pruszkowa jest mocno problematyczna no oznacza wyciecie wielu drzew, w tym kilku stuletnich. I nie ma analiz ktore potwierdzałyby że poprowadzenie duzego ruchu pod dworzec PKP usprawni komunikację w mieście

 8. KK pisze:

  Nowe ulice w centrum to konieczność, w tym ten łącznik. Powinien być zrobiony zanim powstała galeria, P+R i nowe osiedla. Jeżeli ktoś proterstuje przeciwko tej inwestycji to powinien mieć zakaz wstępu do galerii, na P+R i do wszystkich lokali usługowych i handlowych w tej części Pruszkowa. Przeciwnicy niech najlepiej zdemontują tam miejska infrastrukturę i zbudują pastwisko dla owiec, będzie bardziej eko.

  • NerwowyObywatel pisze:

   Jeżeli wydaje Ci się że to konieczność, to masz rację, wydaje Ci się. Bez obwodnicy/średnicówki Pruszkowa każda taka popierduła to pudrowanie trupa. Pozwala się na betonowanie miasta mając w 4 literach potencjalne potoki samochodów które się zmieszczą na pruszkowskich uliczkach zanim można wydostać się z miasta. Duża część mieszkańców nie potrafi się obyć bez samochodu ale muszą pamiętać ze nie są sami w mieście. Po kolei betonuje się kolejny skwer, niewiele zieleni zostanie w mieście. Jest w Polsce kodeks ładu przestrzennego ale mało który samorząd przestrzega jego wymogi. Niektórym bezmyślna betonoza nie przeszkadza, niektórym na szczęście tak.

  • Gośćkatarynka pisze:

   Jasne,lepiej żyć w betonie,może zbuduj sobie bunkier i tam zamieszkaj, każdy kawałek zieleni w tym mieście to kolejne bloki,bloki i jeszcze raz bloki a teraz dochodzą ulice,bo chamstwo zmotoryzowane musi wygodnie d… do domu dowieźć, wolałabym pastwisko dla owiec( a może i dla jednego barana) niż kolejny betonowy fragment miasta,które kiedyś podobno było miejscowością wypoczynkową

 9. kpt. Nemo pisze:

  A jak nie będzie budowy łącznika to Sienkiewicza nie będzie remontowana????
  Kościuszki też jedno wielkie nieporozumienie. Łata na łacie i łatą pogania

 10. Leo pisze:

  Bardzo oryginalna koncepcja. Obwodnica centrum Pruszkowa poprowadzona… przez centrum Pruszkowa. Ale przecież Pruszków to odmienny stan świadomości 🤔

 11. anty pisze:

  Precz z łącznikiem!

 12. Bartek pisze:

  Kiery będzie remont Sienkiewicza ?

  • Anna Zwolińska pisze:

   To podwójne zadanie remont Sienkiewicza i budowa łącznika

  • FD pisze:

   „Władze” tak to rozegrały: bez łącznika nie będzie remontu Sienkiewicza.
   Szantażyści!
   Jeden z obecnych radnych lobbuje budowę łącznika, bo obecnie ruch przebiega pod jego oknami i chce go „wcisnąć” innym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły