Twój miś może zostać ratownikiem

Region

To tytuł kampanii, którą prowadzą strażacy m.in. z powiatów pruszkowskiego i grodziskiego. Jej celem jest udzielenie wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu i zwiększania poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w niebezpiecznych zdarzeniach. W jaki sposób?

Wypadki komunikacyjne czy pożary to niezwykle stresujące przeżycia, szczególnie dla dzieci. Strażacy znaleźli sposób jak pomóc poszkodowanym maluchom. Wręczenie dziecku „misia ratownisia”, czyli pluszowej zabawki podczas sytuacji stresogennej zwiększa jego poczucie bezpieczeństwa i skutecznie odwraca uwagę od tego co dzieje się wokół. A jak wiadomo często są to bardzo traumatyczne sytuacje…

Bazując na tym strażacy wpadli na pomysł, by przeprowadzić kampanię „Twój miś może zostać ratownikiem”. Polega ona na zbieraniu używanych lub nowych misiów-maskotek w miejscach publicznych m.in. szkołach, sklepach czy urzędach. Zabawki po odświeżeniu trafią do strażackich jednostek na terenie całego województwa mazowieckiego.

Warto zwrócić uwagę na to, że w wypadkach, pożarach i innych zdarzeniach, często poszkodowane są dzieci. A trzeba otoczyć je specjalną opieką już na etapie akcji ratowniczej. Wydawać by się mogło, że to tylko zwykły miś, ale w rzeczywistości może on zdziałać bardzo wiele. – Rzeczywiście takie misie naprawdę dużo mogą zdziałać. My jako strażacy od dawna już wozimy pluszaki, które doskonale spełniają swoje zadanie w przypadku przykrych sytuacji dotyczących dzieci. Wiadomo, to generuje jakieś koszty zakupu takich zabawek dlatego zwracamy się z prośbą, by osoby, które gdzieś mają nawet używane i już zapomniane misie przynosiły je do naszych jednostek – podaje bryg. Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

Nasza rdkacja w miniony piątek zakończyła już akcję zbierania pluszaków. Teraz przygotowujemy zabawki do przekazania strazakom. Jeśli macie w domu jeszze zbędne pluszaki a nie zdążyliście ich do nas przynieść to nic nie szkodzi. Strażacy zbierają misie do końca stycznia 2017 r. Zatem zostały jeszcze dwa dni. Wystaczy dostarczyć sie do siedziby straży w Pruszkowie lub Grodzisku.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.